Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jubileusz 100-lecia OSP Konstantynów (film) (galeria)

W dniu 24 września strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie obchodzili uroczyście jubileusz 100-lecia istnienia swojej jednostki. Uroczystościom towarzyszyło odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy.

W trakcie jubileuszu prezes OSP Konstantynów Romuald Kowaluk i honorowa prezes zarządu oddziału gminnego Stanisława Celińska odsłonili pamiątkową tablicę na ścianie siedziby OSP, kwiaty pod tablicą złożył Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w asyście wójta gminy Konstantynów Romualda Murawskiego i członka zarządu oddziału wojewódzkiego OSP RP w Lublinie dh Czesława Pikacza.

Kolejnym punktem obchodów była msza święta w intencji druhów OSP Konstantynów i ich rodzin, podczas której o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków mówił powiatowy kapelan strażaków ks. Henryk Jakubowicz. Po mszy nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Jednostka ta za całokształt swojej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, a także na rzecz lokalnej i gminnej społeczności została odznaczona Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

Strażacy bez względu na trudności, porę dnia i roku, niosą pomoc potrzebującym w różnego rodzaju zdarzeniach, czyniąc dobro. Świętujemy rocznicę działalności stowarzyszenia stawiającego sobie za cel od początku istnienia niesienie bezinteresownej pomocy bliźniemu w potrzebie. Wstępowali w jego szeregi ochotnicy, którzy jak mówił statut, byli nieposzlakowanego życia i fizycznie uzdolnieni. Wszystkie te wymogi i praktyczne stosowania sprawiały, że nasza Ochotnicza Straż Pożarna była i jest zawsze bardzo prężną organizacją zaangażowaną nie tylko w niesienie pomocy, ale i w różnorakie inne działania – podkreślił wójt Romuald Murawski. – Jubileusz to czas, kiedy mamy okazję tradycyjnie podziękować strażakom za trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym.

Kulminacyjnym momentem było wręczenie przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP aktu przekazania średniego samochodu ratowniczo gaśniczego typu GBA, na który środki w wysokości 914 tys. zł. pochodziły z dotacji KSRG, WFOŚiGW w Lublinie oraz budżetu Gminy Konstantynów.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, Wiceprezes ZOSP RP w Lublinie Tadeusz Sławecki, członek ZOSP RP w Lublinie Czesław Pikacz, kierownik delegatury w Białej Podlaskiej Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Dariusz Litwiniuk, zastępca komendanta miejskiego PSP w Białej Podlaskiej st.bryg. Marek Chwalczuk, delegacja strażaków z powiatu Oberhavel w Niemczech.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama