Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Problem zagospodarowania odpadów budowlanych, przemysłowych i komunalnych w przedsiębiorstwach tematem spotkania BPIG

14 września w Białej Podlaskiej odbyło się Spotkanie Członkowskie Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej pt. „Problem zagospodarowania odpadów budowlanych, przemysłowych i komunalnych w przedsiębiorstwach. Współpraca z Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej.”

Na spotkaniu omówiono definicję odpadów komunalnych oraz przemysłowych w kontekście problematyki zagospodarowania odpadów budowlanych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w świetle nowych przepisów, które wejdą w życie w styczniu przyszłego roku. Pan dr Jacek Paluszkiewicz dyrektor Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej przedstawił funkcjonowanie Instalacji Komunalnej oraz omówił zasady segregacji frakcji budowlanych, które powinny być wydzielone u źródła przez właścicieli nieruchomości. Każdy podmiot podejmujący się remontu budowy bądź przebudowy budynku jest w świetle praw wytwarzającym odpady i odpowiada za ich dalsze zagospodarowanie oraz prowadzi ich ewidencję zgodnie z ustawą o odpadach. Poruszony został problem miejsc zbierania i magazynowania różnego rodzaju odpadów budowlanych typu folia, styropian, konstrukcje metalowe, drewno, gipsy, tynki itp. przed transportem do ich miejsc utylizacji.

W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta: Wojciech Sosnowski – naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Biała Podlaska i pani Katarzyna Jędrzejczyk – kierownik Referatu Gospodarki Odpadami. Moderatorem dyskusji był pan Artur Zaborowski – wiceprezes PW. KOMUNALNIK Sp. z o.o.

Każda ze stron zadeklarowała chęć współpracy w dostosowaniu się do nowych przepisów i pomocy przedsiębiorcom w celu usprawnienia systemu w zakresie zagospodarowania zmieszanych odpadów budowlanych oraz przygotowań do ich segregacji.

Zgodnie z ustaleniami w trakcie spotkania mogą Państwo pytania, problemy i wątpliwości z zagospodarowaniem odpadów zgłaszać za pośrednictwem BPIG lub bezpośrednio do osób, które zajmują się tematem zagospodarowania odpadów w Białej Podlaskiej:

Pani Katarzyna Jędrzejczyk – kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Biała Podlaska: tel. 83 341-68-56, e-mail: katarzyna.jedrzejczyk@bialapodlaska.pl

Pan Włodzimierz Sawczuk – kierownik Wydziału Odbioru i Recyklingu w ZZO Biała Podlaska: tel. 607-101-381, e-mail : w.sawczuk@bwikwodkan.pl.

 

Źródło: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama