Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pomóż nagrać płytę muzykowi ludowemu Zdzisławowi Marczukowi

Któż z mieszkańców powiatu bialskiego nie słyszał  Zdzisława Marczuka, muzyka ludowego z Zakalinek? To od dawna wizytówka kulturalna powiatu bialskiego. Jego muzyczna działalność znana jest nie tylko w powiecie, ale i w całym kraju. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie Ilona Niewęgłowska, chcąc zachować dla następnych pokoleń talent i kunszt muzyki granej przez mistrza, postanowiła założyć na portalu zrzutka.pl zbiórkę na nagranie autorskiej płyty muzyka. 

„Nasz Mistrz pochodzi z Zakalinek, czyli wioski położonej w Gminie Konstantynów woj. Lubelskie. Gra na skrzypcach, bębnie, trąbce i harmonii. Uczy gry i śpiewu wiele Zespołów i młodzież. Jego uczniowie to światowej klasy muzycy. Jest zdobywcą wielu nagród na różnego rodzaju konkursach, najbardziej prestiżowe nagrody to m.in.: trzy BASZTY na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (jest to najwyższa nagroda na tym Festiwalu), nagroda Oskara Kolberga (największa nagroda w Polsce w dziedzinie muzyki ludowej). Od dwóch lat Pan Zdzisław robi własnoręcznie skrzypce i wykonał już 8 sztuk, na wszystkich zagrał już koncerty. Skromność Pana Zdzisława nigdy nie pozwoliła mu szczycić się swoim talentem. Dlatego chciałbym nagrać płytę z muzyką wykonaną przez tego wspaniałego człowieka! Uważam, że jest niezwykle ważnym, aby zachować od zapomnienia twórczość naszego Mistrza” – czytamy na stronie zbiórki. 

Zachęcamy do wsparcia, datek można ofiarować przez stronę >>> LINK <<<.

O muzyku przeczytasz także w naszym materiale: Konstantynów: Niestrudzony propagator folkloru – Zdzisław Marczuk (galeria)

 

Źródło: GCK w Konstantynowie
Zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama