Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wisznice: Komin przy budynku LO zrobił się niebezpieczny. Naprawa w trybie pilnym

Zwiększenie planu wydatków bieżących (remonty) w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach o kwotę 17 tysięcy zł. Zwiększono środki finansowe celem uzupełnienia planu wydatków na naprawę komina na budynku szkoły. W wyniku przeprowadzonej ekspertyzy przez biuro inżynierskie stwierdzono, że szacunkowa wartość inwestycji będzie wynosiła około 25 i pół tysiąca zł..

W związku ze złym stanem technicznym komina (co potwierdzone jest w protokole z okresowej kontroli stanu technicznego sprawności i wartości użytkowej szkoły) konieczna jest naprawa komina jeszcze przed sezonem grzewczym.

Liceum jest zobowiązane przez straż pożarną i kominiarza kontrolującego przewody kominowe do wydzielenia strefy niebezpiecznej z zakazem przebywania osób w tej strefie oraz naprawy konstrukcji komina.

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej – organ prowadzący dla Liceum w Wisznicach – postanowił w trybie awaryjnym zwiększyć środki finansowe przeznaczone na remont komina. Dodatkowe pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu Powiatu Bialskiego na rok 2022.

 

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama