Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

ECKiW Roskosz: Staż zawodowy w Maladze

W dniach 06 – 20.08.2022r., 15 osobowa grupa uczestników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbywała staż zawodowy w prywatnych przedsiębiorstwach mieszczących się w miejscowości Malaga w Hiszpanii.

Młodzież, która brała udział w stażu kształci się w zawodzie: kucharz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz monter sieci i instalacji sanitarnych. W słonecznej Maladze uczestnicy zdobywali wiedzę i przede wszystkim umiejętności i doświadczenie zawodowe u boku profesjonalistów w firmach adekwatnych do zawodu nauczanego w szkole w Polsce, były to między innymi lokalne tradycyjne restauracje, zakłady mechaniczne, firmy budowlane lub salony fryzjerskie.

Udział w stażu to również nauka właściwego reagowania w sytuacjach trudnych, które pojawiają się w pracy, możliwość zdobycia wielu nawyków zawodowych w realnych warunkach podczas wykonywania obowiązków służbowych jak również szansa na rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku hiszpańskim. Dodatkowo podczas pobytu w Maladze realizowane były lekcje języka hiszpańskiego prowadzone przez native speakera.

Oprócz codziennej pracy młodzież wykorzystywała każdą wolną chwilę na poznanie zakątków pięknej nadmorskiej Malagi. Uczestnicy stażu zwiedzili między innymi Katedrę Wcielenia „Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación”, która jest jedną z największych hiszpańskich katedr, zbudowaną na miejscu dawnego meczetu. Kolejnym punktem było zwiedzenie pałacu Alcazaba, widoczne z różnych części miasta, pnące się po wzgórzu masywne mury Alcazaby skrywają pałac, dziedzińce, ogrody i obronną wieżę. Wewnątrz mieliśmy okazję zapoznać się ze średniowieczną architekturą arabską, mieliśmy również okazję zobaczyć Muzeum Motoryzacji i Mody w Maladze.

Codzienną pracę niewątpliwie umilił wyjazd do Granady, która jest jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii. Granada słynie ze swojego kapitalnego położenia nad brzegiem Morza Śródziemnego, u podnóża gór Sierra Nevada – najwyższego pasma górskiego Półwyspu Iberyjskiego. Od wieków zachwyca niezapomnianymi krajobrazami i wspaniałym pałacem Alhambra, będącym arcydziełem architektury arabskiej wpisanym na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wyjazd uczestników na zagraniczny staż zawodowy możliwy był dzięki uzyskanej przez ECKiW OHP w Roskoszy Akredytacji Programu Erasmus + w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe w ramach Akcji 1.

materiał: OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama