Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: W Parku Radziwiłłowskim odbył się piknik Lewicy ph. „Bezpieczna Rodzina” (film)

03 sierpnia w zespole parkowo-zamkowym Radziwiłłów w Białej Podlaskiej odbył się piknik Lewicy ph. „Bezpieczna Rodzina” . Miasto było jednym z przystanków na trasie Lewicy po Polsce.

Piknik połączony był z konferencją prasową, w której udział wzięli prominentni politycy tego ugrupowania: Wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek, wiceprzewodniczący partii Tomasz Trela, Sekretarz Klubu Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek, Współprzewodniczący partii w województwie Lubelskim Jacek Czerniak, Posłanka Katarzyna Kretkowska, Poseł Wiesław Buż, Poseł Arkadiusz Iwaniak oraz Poseł Przemysław Koperski. Politycy przedstawili zebranym m.in. swoje pomysły na pomoc polskim rodzicom m.in. przez dodatek grzewczy w wysokości 3 tys. zł dla każdego domu niezależnie od źródła paliwa, jakim jest ogrzewany. Dodatek ten zgodnie z propozycja dostawałaby każda rodzina, w której dochód na jedną osobę jest niższy niż 4 tys. zł. 

– Najważniejsza rzecz, jaka boli Polaków, to Polacy boją się utraty statusu materialnego, potrzebują bezpieczeństwa socjalnego, zastanawiają się, czy w przyszłym roku będą mogli wysłać swoje dzieci na wakacje. Polacy nie mają rozwiązanych problemów związanych z mieszkaniami. Nadal na polskim rynku brakuje 2 milionów mieszkań. My wiemy jak zabezpieczyć życie ludzi, te codzienne, te normalne, stąd nasz program bezpieczna rodzina – mówił do zebranych Wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty.

– Tysiące kilometrów w ostatnich tygodniach, to setki spotkań, rozmów i ciężkich pytań, ale też dobrej energii. Wszędzie gdzie jesteśmy pojawia się te same pytanie i pada też ten sam zarzut, jak żyć. My odpowiadamy na te pytanie, aby żyć bezpiecznie, jak program bezpieczna rodzina – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

– Oprócz tego, że jeździmy i prezentujemy program bezpieczna rodzina, to także jeździmy po to, aby tłumaczyć i walczyć z pewnymi mitami. Takim podstawowym mitem z którym walczymy, jest taki, że za tą drożyznę, inflację, rosnące raty kredytów, za ten kryzys gospodarczy odpowiada wojna w Ukrainie, Putin, koronawirus. Wszyscy inni odpowiadają, tylko nie polski rząd – mówił Sekretarz Klubu Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.

 

Zdjęcie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama