Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: KAS i CBŚP zamknęły nielegalną fabryczkę papierosów

Funkcjonariusze z lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalną produkcją i dystrybucją papierosów. Podczas akcji zatrzymano 5 osób. Zabezpieczono papierosy, cięty tytoń, a także profesjonalną linię produkcyjną. Nielegalna fabryczka była w stanie wyprodukować dziennie nawet 2 mln szt. papierosów.

Rozbita grupa przestępcza, zabezpieczony nielegalny towar
Funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, we współpracy z funkcjonariuszami z Zarządu w Łodzi CBŚP, rozbili grupę przestępczą, która na obrzeżach Lublina wytwarzała nielegalnie papierosy. W hali produkcyjnej zabezpieczono linię produkcyjną, blisko 290 tys. szt. nielegalnie wytworzonych papierosów i ponad 160 kg tytoniu.

Wyroby bezprawnie oznaczone były logo znanej marki tytoniowej. Ich szacunkowa wartość rynkowa to prawie 350 tys. zł. Gdyby nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, straty budżetu państwa w związku z nieopłaconymi podatkami wyniosłyby ponad pół miliona zł.

Zatrzymano 5 osób
Podczas akcji zatrzymano 5 osób, w tym 3 bezpośrednio przy produkcji. Po przeszukaniu mieszkań podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 13 tys. zł.
Wobec dwóch członków grupy sąd, na wniosek prokuratora, zastosował 3-miesięczny areszt.

Czy wiesz, że…?
Papierosy należą do towarów najczęściej podrabianych. Produkowane w nielegalnych fabrykach niejednokrotnie nie spełniają podstawowych norm bezpieczeństwa, często produkowane są też z odpadów i tytoniu najgorszej jakości. Zdarzało się, że w ich składzie stwierdzano podwyższony poziom metali ciężkich, a nawet arszeniku.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama