Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

VII Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej (film) (galeria)

Sołtys Ireneusz Chalecki zaprosił mieszkańców miejscowości oraz przyjaciół gminy na VII Biesiadę Rodzinną w Wólce Plebańskiej. Podczas imprezy, która odbyła się 3 lipca, na uczestników czekały m.in. dmuchańce, pokazy strażackie, pokazy archeologiczne, przejażdżki bryczką, jazda konno, konkursy dla dzieci, koło szczęścia i pełna gastronomia. A dla ucha zagrały: Kapela Caravana, zespoły Kalina i Chodźta Do Nos oraz Hyde Park. Imprezę uwieńczyła wspólna zabawa pod chmurką przy muzyce zespołu Medium. Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Jesteśmy w Wólce Plebańskiej na siódmej biesiadzie rodzinnej, która miała dwa lata przerwy z powodu pandemii covid. Postanowiliśmy w tym roku ruszyć i widzę, że coś się dzieje. Ludzi przybywa, pogoda dopisała i impreza się rozkręca – mówił podczas rozpoczęcia sołtys Wólki Plebańskiej Ireneusz Chalecki

Organizatorzy: sołtys, miejscowi strażacy OSP oraz członkinie KGW przygotowali różnorodne, i co ważne, bezpłatne atrakcje dla uczestników biesiady. Przejażdżki konno, bryczką i quadem, występy artystyczne, konkursy dla dzieci i zabawy animacyjne, dmuchany plac zabaw, pokazy strażackie i kąpiel w pianie przygotowana przez OSP Sławacinek – to tylko niektóre oferty, jakie pojawiły się tego dnia na imprezowym placu.

Wiele emocji wzbudzały loty balonem, na które voucher można było wygrać w jednym z konkursów. Ciekawe stoisko przygotowała Pracownia Archeologiczna „Agafii”, która oferowała również strzelanie z łuku. W przygotowanie spotkania czynnie zaangażowały się członkinie Koła Koła Gospodyń Wiejskich „Maki” z Wólki Plebańskiej, które zadbały o poczęstunek dla przybyłych biesiadników. Na swojskim stole nie zabrakło tradycyjnych ogórków, smalczyku i pierogów.

O muzyczną oprawę imprezy zadbały zespoły Kalina i Chodźta do nos oraz kapela Caravana, na scenie wystąpili również Wiktoria Szczepanowska, Kubson oraz zespół Youngers. Do późnej nocy biesiadnicy bawili się przy dźwiękach muzyki zespołu Medium.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama