Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Styrzyniec: Piknik rodzinny „Muzyka łączy pokolenia” (film) (galeria)

19 czerwca społeczność gminy Biała Podlaska zjechała licznie do Styrzyńca, gdzie po trzech latach przerwy pandemicznej odbył się wyczekiwany przez wszystkich piknik rodzinny pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”. Poprzedziło go godzinne rowerowe wyzwanie, podczas którego uczestnicy wzięli udział m.in. w rajdzie „Rowerowa karuzela” zdobywając kolejne kilometry dla Białej Podlaskiej w ramach czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Niebawem film z wydarzenia.

Na imprezowym placu zlokalizowanym obok świetlicy w Styrzyńcu pojawiły się różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło animacyjnych zabaw dla najmłodszych, rodzinnych sportowych konkurencji z nagrodami, występów artystycznych, waty cukrowej i ogniska z kiełbaskami.
Wreszcie fajnie było się spotkać, bo pandemia dała nam tak w kość, że ostatnio spotkaliśmy się trzy lata temu na takim festynie. Dwa lata posuchy to było już za dużo. Napisałyśmy z koleżankami ze stowarzyszenia projekt i wreszcie się udało, pogoda też dopisała – nie kryła radości jedna z organizatorek imprezy Renata Rudawska, radna i członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Styrzyńca, które wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białej Podlaskiej podjęło się zorganizowania plenerowego spotkania dla całych rodzin.

Zanim imprezowicze rozpoczęli piknikową zabawę wzięli najpierw udział w „Rowerowym popołudniu dla całej rodziny”. Pokonali rowerowy tor przeszkód, walczyli o atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim wraz z Grupą GOK Biała Podlaska odbyli ponad pięciokilometrowy rajd nabijając kilometry na liczniku Białej Podlaskiej, która przez cały czerwiec walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Zgodnie z hasłem imprezy „Muzyka łączy pokolenia” uczestnicy pikniku skupili się na śpiewie i grze na instrumentach. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez wychowawczynie, nauczycieli i zaprzyjaźnionych instruktorów. Dla nieco starszych zaśpiewali członkowie Zespołu Barwinek. Dodatkowo przeprowadzono też muzyczne konkursy. Jak zgodnie podkreślali uczestnicy spotkania – to był bardzo udany dzień, zgodny z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców, którzy od dawna czekali na tego typu integracyjne, a przede wszystkim aktywne spotkania plenerowe.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Jerzy Gzara
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama