Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli alkohol niewiadomego pochodzenia oraz papierosy bez akcyzy

Za wyrabianie i sprzedaż alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 38- letni bialczanin. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie rozlewa i sprzedaje napoje spirytusowe. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie kryminalnymi bialskiej komendy ustalili, że 38-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o rozlewanie i sprzedaż napojów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. W trakcie prowadzonych czynności ustalili również „klientkę”, która kupiła nielegalny alkohol.

Policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez 38-latka. Podczas przeszukania ujawnili 13 litrów rozrobionego już alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama