Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W jakich branżach szukać pracy dorywczej w Białej Podlaskiej?

Okres wakacyjny to dla wielu osób nie tylko czas wypoczynku, ale i okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na pracę dorywczą decydują się głównie młode osoby, lecz nie brakuje też tych nieco starszych, chcących spróbować swoich sił w nowej branży lub podreperować domowy budżet. Wiele z nich decyduje się na wyjazd za granicę czy nad morze, ale nie jest to konieczne - zarobić można również w Białej Podlaskiej, gdzie dostępne są wakaty zarówno niskiego jak i wysokiego szczebla!

Gastronomia

Latem ludzie chętniej przesiadują w barach i restauracjach, a te rozstawiają ogródki gastronomiczne, aby móc pomieścić więcej klientów. W tym roku możemy spodziewać się szczególnego natężenia ruchu w tych miejscach, bowiem po raz pierwszy od dwóch lat branży gastronomicznej nie ograniczają żadne obostrzenia. Choć szczyt sezonu jeszcze przed nami, pracownicy poszukiwani są już teraz – wystarczy spojrzeć na oferty pracy Biała Podlaska, aby się o tym przekonać. Potrzeba osób do pracy na tzw. zmywaku, ale zatrudnienie znajdą również kelnerzy, barmani czy dostawcy jedzenia. Praca w gastronomii nie należy do najłatwiejszych, ale oprócz płacy oferowanej przez pracodawcę możemy liczyć także na napiwki od zadowolonych klientów.

Praca w sklepie

Wykładanie towaru oraz inwentaryzacja to prace dorywcze, które dostępne są przez cały rok. Jest to łatwy sposób na szybkie zdobycie dodatkowej gotówki. W sezonie wakacyjnym rośnie też popyt na kasjerów i sprzedawców, bowiem stała kadra pracownicza wyjeżdża na urlopy, a sklepy muszą przecież działać. Praca na kasie nie wymaga szczególnych kwalifikacji, co sprawia, że tymczasowe zatrudnienie w marketach, księgarniach, sklepach obuwniczych czy na stacjach benzynowych znajdą przede wszystkim maturzyści i studenci. Większość pracodawców oferuje im elastyczny grafik, dzięki czemu młodzi ludzie mają też czas na wypoczynek ze znajomymi.

Niania

Podczas wakacji dzieci nie chodzą do przedszkola czy szkoły, ale rodzice wciąż muszą chodzić do pracy – nie mogą więc zapewnić im odpowiedniej opieki w ciągu dnia. Zdarza się także, że mimo ogromnej miłości do swoich pociech, rodzice chcą spędzić kilka dni urlopu tylko we dwoje. To sprawia, że w okresie letnim rośnie zapotrzebowanie na opiekunki. Tego zajęcia chętnie podejmują się osoby starsze, doświadczone w wychowywaniu dzieci, a także studenci kierunków pedagogicznych. Stawki są różne, a ich wysokość zależy głównie od zakresu obowiązków niani, ilości czasu jaki trzeba spędzić z maluchem, oraz od posiadanych kwalifikacji. Trzeba jednak pamiętać, że opieka nad dzieckiem to ogromna odpowiedzialność – nie jest to więc praca odpowiednia dla każdego.

Zbiory

Praca dorywcza przy zbieraniu owoców lub warzyw to jedno z najchętniej wybieranych zajęć wśród młodzieży. Zalicza się ją do prac lekkich, co oznacza, że na zbiorach mogą pracować już osoby po 15. roku życia, dla których często jest to pierwsza okazja do zarobienia własnych pieniędzy. Najczęściej oferowana jest konkretna stawka za jedną kobiałkę lub kilogram owoców – najszybsi pracownicy mogą liczyć na przyzwoity zarobek. 

Praca zdalna

Stopa bezrobocia w regionie jest coraz niższa – Biała Podlaska to miasto, w którym znalezienie pracy dorywczej nie powinno stanowić problemu. Warto jednak pamiętać, że szukanie zarobku nie ogranicza się tylko do lokalnych ofert. Każdy, kto ma urządzenie z dostępem do internetu, może sprawdzić się w takich zawodach jak copywriter, grafik, programista. Praca zdalna to przyszłość rynku – dobrze zapoznać się z tą formą.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama