Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień patrona Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

6 czerwca Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi  w Białej Podlaskiej im. Jana Kochanowskiego, obchodziła dzień patrona szkoły.

Uroczystość była poprzedzona licznymi przygotowaniami. Uczniowie zgłębiali wiedze o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. W klasach i na korytarzu wykonano gazetki szkolne  prezentujące postać pisarza. Ponadto odbyła się wieczornica poświęcona twórczości Jana z Czarnolasu. – Patron, to autorytet i inspiracja do pracy, to także kierunek do działań dydaktyczno-wychowawczych w szkole. Jest to część fundamentu wokół którego buduje się plan pracy szkoły, program wychowawczo-profilaktyczny – podkreśla Violetta Chmielewska, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej. 

W wydarzeniu uczestniczyła, jak co roku cała społeczność szkolna. – Dzisiejsze spotkanie, to przede wszystkim okazja do budowania więzi i poprawy relacji, które sprawiają, że człowiek, każdy z nas, czuje się ważny, doceniony i przede wszystkim przynależny. Dlatego poprzez takie wydarzenia, chcemy tą przynależność jeszcze bardziej  uwypuklać – powiedziała podczas otwarcia uroczystości dyrektor placówki. 

Wśród gości obecny był m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk. – Chciałbym wszystkim wam życzyć, jak Jan z Czarnolasu, abyście sięgali do tej starożytno-greckiej myśli przewodniej, rozumienia, że umysł może dobrze rozwijać się w zdrowym ciele, o które jego właściciel będzie należycie dbał – powiedział do zebranych prezydent miasta. 

Obchody uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów.  Życie i twórczość Jana Kochanowskiego przybliżyli i uczniowie klas 4d, 7c i 2a pod kierunkiem Anny Dawidziuk i Ewy Smęt.  Taniec oddziału przedszkolnego przygotowała  Joanna Dudek oraz Marta Dakus. Choreografię do „Krakowiaka” opracowała Izabela Grodecka oraz Lila Wiśniowska. O scenografię zadbał Jarosław Struk. Oprawę muzyczna przygotował Wojciech Lesiuk oraz Arkadiusz. Saczuk. O część oficjalną zatroszczyła się z kolei Katarzyna Bielecka oraz Ewa Kuzawska.

Uroczystość była także okazją do rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu literackiego pt. „Nie tylko Jan Kochanowski”. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się osobistą twórczością w napisaniu fraszki. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Spośród nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

  • Kategoria klas 4-6:

I  miejsce – Damian Rogulski  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej
II miejsce – Adam Dymidiuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej
III miejsce – Kacper Bratczuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienie otrzymał Aleks Kopania ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podaskiej.

  • Kategoria klas 7-8:

I miejsce – Wiktoria Krasuska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej
II miejsce – Natalia Kulhawczuk ze Szkoły Podstawowej nr 9 Białej Podlaskiej
III miejsce – Jakub Kamiński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienie otrzymała Barbara Łuć  ze Szkoły Podstawowej nr 9 Białej Podlaskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama