Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wilczyn: Dzień Dziecka w klimacie morskiej przygody (galeria)

5 czerwca w zespole dworsko-parkowym w Wilczynie odbyła się wyjątkowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Wójt gminy Biała Podlaska, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz Sołectwo Wilczyn zaprosili wszystkie dzieci z terenu gminy na fantastyczną zabawę w klimacie morskiej przygody.

– Najpiękniejsze święto, to właśnie Dzień Dziecka. To dla tych uśmiechniętych dzieciaczków zawsze wyjątkowe chwile. Życzę im, aby zawsze im świeciło słońce, aby czuły się bezpieczne i kochane – mówi wójt gminy Wiesław Panasiuk.

Przygotowanych atrakcji na niedzielne popołudnie było co niemiara. Na dzieci czekały bitwy i potyczki, poszukiwanie pirackiego skarbu, tańce i pląsy wilków morskich, szalona żegluga na dmuchanych zjeżdżalniach, tawerna z popcornem i watą cukrową, ekscytujące wyprawy na koniach morskich, turnieje walecznych piratów, szantowy abordaż sceny w wykonaniu dzielnych korsarzy z gminy Biała Podlaska czy balonowe żeglowanie w przestworzach. Nie wszystko z tego rozumiecie? Przełóżmy to więc na język szczurów lądowych. Podczas pikniku pn. „Ahoj, przygodo” dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach w awanturniczym pirackim klimacie, konkursach o tematyce żeglarskiej np. w przeciąganiu liny i łowieniu ryb oraz ciekawych warsztatach, podczas których miały możliwość samodzielnie wykonać na przykład opaskę na oko lub czapkę piracką. Dużą atrakcją były także loty balonem, parada motocyklowa i zabawy na dmuchańcach. Dopełnieniem programu były występy artystyczne. Na scenie odbył się m.in. Gminny Przegląd Piosenki Żeglarskiej i Szantowej.

Nie zabrakło także niespodzianek. Jedną z nich była lektura bajki o piratach, przeczytana dzieciom przez wójta gminy Wiesława Panasiuka a także występ artystyczny dyrektorów szkół z gminy Biała Podlaska, którzy przygotowali szantę pt. „Przechyły” i wystąpili na scenie w zjawiskowych przebraniach marynarzy i piratów.

– Przygotowanie takiej imprezy nie było łatwe. Aby ją zrobić trzeba było trochę się napracować, przede wszystkim mieć pomysł, który spodoba się najmłodszym. Trzeba też było mieć oczywiście pieniądze na organizację, ale dzięki dobrej współpracy organizatorów i licznym sponsorom mogliśmy przygotować tak bogaty program – podkreśla Tomasz Wołowik, radny Gminy Biała Podlaska.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama