Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Złom, a nawet Międzynarodowy Certyfikat! Sukcesy Koła Łowieckiego Ogar! (film)

W dniu 22 maja, w budynku Starostwa w Białej Podlaskiej spotkał się Zarząd wraz z gośćmi i myśliwi Koła Łowieckiego Ogar. Spotkanie szczególne. W obecności zacnych osób - w tym - myśliwego - Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka, myśliwego Kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej Dariusza Litwiniuka - nastąpiło wręczenie odznak, medali a nawet przyznano przez międzynarodową organizację Certyfikatu za wice rekord Polski!

Złom – najwyższe odznaczenie wśród myśliwych otrzymał Jerzy Jakubiuk, prezes Zarządu Koła Łowieckiego Ogar. Złotą odznakę Polskiego Związku Łowieckiego przyznano łowczemu Czesławowi Niczyporukowi. Brązowe odznaki związkowe przyznano sekretarzowi Tomaszowi Radomińskiemu i podłowczemu koła Stanisławowi Pasternakowi.

Koło Łowieckie Ogar ma również od kilku dni w swoich szeregach rekordzistę. Paweł Niczyporuk otrzymał międzynarodowy Certyfikat wyceny CIC – za wielkość i ukształtowanie wieńca jelenia – byka, wice rekord Polski!

Wśród gości oraz kapituła wręczająca odznaczenia i Certyfikat obecni byli również: prezes Zarządu Okręgowego Biała Podlaska, członek kapituły odznaczeń Andrzej Daniluk oraz Jacek Szołucha, członek Zarządu Okręgowego Biała Podlaska. Wśród gości zaszczycił swoją obecnością obrady Koła Łowieckiego Ogar Sebastian Santus – łowczy Koła Zarządu Okręgowego Biała Podlaska. Oprawę rogów myśliwskich zapewnili: Robert Kopacz i Andrzej Bołtowicz.

Członkowie koła zostali odznaczeni odznaczeniami łowieckimi za trud i wysiłek na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego oraz ochrony przyrody.  Niech święty Hubert i Bór darzą – mówił członek Naczelnej Rady Łowieckiej Andrzej Daniluk. – Jesteście jednym z najlepszych kół w okręgu bialskopodlaskim. Wasza działalność jest szeroko zauważana i doceniana. To dla mnie przyjemność, że mogę w takiej uroczystości uczestniczyć.

Zgromadzenie walne członków koła musi być raz w roku. Ustalamy na nim zasady i podsumowujemy to, co się wydarzyło. Dziś wręczono również najwyższe odznaczenia – wyjaśnia uhonorowany Złomem prezes Zarządu Koła Łowieckiego Ogar Jerzy Jakubiuk. – Medale są uzależnione od ilości lat bycia myśliwym oraz pracy społecznej związanej z działalnością koła, za działania w kierunku gospodarki łowieckiej i promocji myślistwa. Próbujemy jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, tworzyć jak najwięcej kontaktów pomiędzy rolnikami a członkami koła łowieckiego i rozwiązywać jak najwięcej spraw związanych ze szkodami. Koło łowieckie prowadzi gospodarkę łowiecką w ramach dokarmiania zwierząt jak i ich pozyskiwania. 

Gratulacje złożyli obecni na uroczystości przedstawiciele władz z terenu powiatu bialskiego, m.in. łowczy okręgowy Sebastian Santus, kierownik filii UM w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk i starosta Mariusz Filipiuk. Włodarz przypomniał również kilkuletnie perturbacje związane z nierzetelnym wypełnianiem obowiązków łowieckich poprzednika prowadzącym do objęcia obwodu łowieckiego przez Koło Łowieckie Ogar. – Podjęli męską decyzję, że przyjmują to wyzwanie i zrobią wszystko, by konflikty występujące między ówczesnym kołem a rolnikami były złagodzone i zminimalizowane. Koledzy, to się wam udało, za co bardzo dziękuję.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama