Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Uczą uchodźców polskiego. Lekcje w biurze posła Krzysztofa Grabczuka

To był bez wątpienia strzał w dziesiątkę! Organizowane trzy razy w tygodniu w biurze poselskim Krzysztofa Grabczuka w Chełmie lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy cieszą się niesłabnącą popularnością. W każdych zajęciach uczestniczy komplet słuchaczy. – W sumie mamy około 40 osób – mówi K. Grabczuk.

Pierwsza lekcja odbyła się na początku kwietnia. – Zaczęło się od jednej grupy, teraz w sumie jest ich już trzy – mówi Krzysztof Grabczuk, poseł na Sejm z chełmskiego okręgu, który w swoim biurze poselskim od ponad miesiąca, trzy razy w tygodniu organizuje zajęcia z nauki języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. – Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uchodźców, a przekrój wiekowy słuchaczy jest różny. Na zajęcia przychodzą dzieci w wieku szkolnym, ich mamy, ale są też osoby starsze, które mają 50 i więcej lat. Dzięki tym lekcjom są w stanie szybciej opanować nasz język, co na pewno ułatwi im porozumiewanie się z nami w życiu codziennym, czy to na zakupach, czy też w instytucjach, bądź też przy podjęciu pracy. Dzieciaki z kolei szybciej nawiążą kontakty ze swoimi rówieśnikami z Polski i będą się u nas lepiej czuły.

Zajęcia z nauki języka polskiego w biurze poselskim odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i czwartki. Każda z trzech grup ma swój termin. Lekcje rozpoczynają się o 16.00. Słuchacze dostali bezpłatne podręczniki do nauki języka polskiego.

Lekcje prowadzą doświadczeni nauczyciele z chełmskich szkół: polonistki Iwona Grabczuk z II LO i Kamila Tunicka z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich oraz germanistka Monika Radziszewska z III LO. – Wszystkim tym, którzy wspierają tę inicjatywę, bardzo dziękuję – mówi poseł Grabczuk. – Szczególnie nauczycielom, bo na lekcjach dają z siebie wszystko.

 

materiał/tekst/zdjęcie: Krzysztof Grabczuk, Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Krzysztofa Grabczuka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama