Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Sławatycze: Jest już umowa na dofinansowanie budowy drogi Nowosiółki – Mościce Dolne

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Sławatycze. W dniu 18 maja wójt Arkadiusz Misztal i skarbnik Ewa Jabłońska podpisali umowę z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką na dofinansowanie budowy drogi Nowosiółki - Mościce Dolne (dokończenie tzw. jombów). Zadanie zostało wsparte w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 180.638,17 zł, co stanowi 50% jego wartości.

Samorządowcy z terenu województwa lubelskiego podpisali w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie umowy na dofinansowanie zadań ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył symboliczne czeki. W spotkaniu uczestniczyli poseł na Sejm RP Sylwester Tułajew, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i przedstawiciel ministra edukacji i nauki Marcin Jakóbczyk.

To spotkanie oznacza, że wchodzimy w realizację nie tylko listy podstawowej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale i listy rezerwowej. Do dyspozycji na terenie całego województwa lubelskiego mamy kwotę 270 mln zł, przy czym na zadania nowe 236 mln zł, na co składają się 143 mln zł na zadania powiatowe i 92 mln zł na zadania gminne. Gratuluję, że przygotowaliście wnioski tak, że umożliwiły podpisanie umów. Kolejne kilometry dróg przybywają na terenie naszego województwa, tego, które boryka się z wykluczeniem komunikacyjnym, chociaż w tej chwili coraz mniej jest powodów do wykorzystania tego stwierdzenia. Na brak zajęć służby starostw i gmin na pewno nie będą narzekać. Życzę wszystkim Państwu i Waszym współpracownikom dalszych, pomyślnych działań w zakresie realizacji tych inwestycji, ku radości mieszkańców Waszym wspólnot, bo to dla nich realizowane są te zadania – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

W ramach obecnego dofinansowania zrealizowane będą zadania dotyczące dróg gminnych w gminach Sławatycze, Fajsławice, Trawniki, Tomaszów Lubelski i Ruda Huta oraz dróg powiatowych w powiatach łukowskim i łęczyńskim.

Zadanie na terenie gminy Sławatycze dotyczy budowy drogi gminnej Nr 101099L Nowosiółki – Mościce Dolne w m. Nowosiółki od km 0+002 do km 0+251,50, odcinek długości 0,2495 km.

 

materiał/zdjęcie: Gmina Sławatycze / Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama