Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Ścieżka rowerowa w ulicy Księdza Brzóski (galeria)

Nowa nitka ścieżek rowerowych powstaje we wschodniej dzielnicy miasta. Na Białce, przy ulicy Księdza Brzóski budowany jest kolejny jeden kilometr rowerowych szlaków. To ważny odcinek. Odcinek budowany wraz z odcinkiem po prawej stronie rzeki Krzny - za jazem na Sielczyku - pozwoli na utworzenie nowej pętli rowerowej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pt. „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych”. Budowa ścieżki rowerowej w ulicy Księdza Brzóski to kontynuacja budowy ścieżek pieszo-rowerowych w Białej Podlaskiej. Ścieżka na Białce powstaje w ramach prac nad odcinkiem od ul. Jana Pawła II na wschód wraz z robotami towarzyszącymi – jako zadanie nr 2 – budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy ks. Brzóski. Termin wykonania prac i oddania ścieżki do użytku określony został do dnia 25 listopada 2022 r..

Ścieżka w ulicy ks. Brzóski powstaje po jej zachodniej stronie. Od istniejącej już ścieżki w ulicy Białka, za mostem na Klukówce przy trasie DK-2 odbija w dół, na południe, w ulicę ks. Brzóski. Część jej trasy poprowadzono meandrując pomiędzy drzewami zagajnika który porasta tereny nadrzeczne. Istotne jest i to, że przy okazji budowy trasy rowerowej, modernizacji zostanie poddana również sama ulica ks. Brzóski. Na odcinku ok. 50 metrów ulica zostanie przebudowana i odnowiona. Ścieżka rowerowa z ulicy odbija w kierunku na jaz na Sielczyku, jaz na Krznie, tuż przed miejscem w którym do Krzny wpływa Klukówka.

Miejsce malownicze, z nowym jazem oddanym do użytku około 10 lat temu. Świetne widoki z trasy ścieżki na bialskie śródmieście jak i na Osiedle Młodych. Są miejsca z których widać doskonale bryłę kościoła św. Antoniego na ulicy Narutowicza.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: Geoportal Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama