Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Rozbudowa ulicy Sidorskiej (galeria)

Trwa rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1068L - ulicy Sidorskiej. Prace prowadzone są na odcinku łącznym ok. 1200 metrów. Od skrzyżowania z ulicą Gruntową (łącznie z kilkunastu metrową wymianą nawierzchni ulicy Gruntowej) poprzez skrzyżowanie z łącznikiem do al. Solidarności do końca ulicy, granicy miasta i gminy - mostu na rzece Rudka. Termin realizacji prac ustalony został do 14 września 2022 r.. Trudne do realizacji przedsięwzięcie z uwagi na brak możliwości wyznaczenia trasy zastępczej. To jedyna trasa na wschód po tej stronie miasta. Jedyny realny objazd to trasa DK-2.

Przebudowy i rozbudowy ulicy Sidorskiej podjęła się bialska firma drogowa Tre-Drom. Prace na wschodniej wylotówce miasta Biała Podlaska rozpoczęły się w lutym br. Już pod koniec roku ubiegłego drogowcy usunęli kolidujące z rozpoczynaną budową drzewa i zakrzaczenia. Główne prace drogowe prowadzone są obecnie na odcinku 700 metrów. Są najtrudniejsze i mocno uciążliwe dla kierowców. Wprowadzono sygnalizację wahadłową. Należy uzbroić się w cierpliwość i przetrzymać utrudnienia. W nagrodę i kierowcy i rowerzyści i piesi ale i mieszkańcy odcinka ulicy przy której prowadzona jest przebudowa uzyskają długo oczekiwaną poprawę w warunkach podróżowania i przejazdu.

Drogowcy z Tre-Dromu podjęli prace na południowym pasie ulicy. Powstał chodnik i zjazdy po nieparzystej stronie numeracji nieruchomości. Sama ulica, jako wylotowa i tranzytowa otrzymuje silne wzmocnienie podbudowy. Podobnie będzie z warstwami asfaltu i asfalto-betonu. Droga przygotowywana jest na ruch pojazdów o większym tonażu i znacznie większym nacisku na oś. Obecność wojska z bialskiego garnizonu i możliwość poprowadzenia właśnie tą trasą przejazdów ciężkiego sprzętu wojskowego wymaga zupełnie nowego podejścia do realizacji budowy ulicy Sidorskiej.

Chodnik, ścieżka rowerowa i nowiuśki dywanik asfaltowy
Po realizacji strony południowej drogowcy przejdą na stronę północną ulicy. Oddana zostanie kierowcom natomiast strona południowa. Rozwiewamy jednak nadzieje. Ruch wahadłowy a nawet możliwość zamknięcia czasowego ulicy pozostanie. Tym bardziej, że prace po stronie północnej prowadzone będą w znacznie większym zakresie. Tu przebudowany zostanie istniejący już chodnik i ścieżka rowerowa. Najważniejsze, że zarówno chodnik jak i ścieżka rowerowa zostaną po północnej stronie ulicy przedłużone do mostu na Rudce. Już montowane są betonowe ścianki peronowe, umożliwią one poszerzenie pasa drogowego tak, aby móc umieścić zaplanowane pasy pieszo-rowerowe. Betonowe progi zatrzymają i wzmocnią nawożony materiał gruntowy. Część materiału pochodzi z recyklingu i ponownego użycia materiałów z przebudowywanej ulicy. To kolejne miejsce na mapie miasta w którym stosuje się to rozwiązanie. Wcześniej wykorzystano betonowe ścianki peronowe przy budowie ścieżki rowerowej w ulicy Łomaskiej.

Modernizacja ulicy Sidorskiej na omawianym odcinku to pierwszy etap znacznie większego i ogromnie kosztownego projektu. Początek przebudowy tej ważnej i pełniącej w miejskim systemie komunikacji podstawową rolę transportową i tranzytową trasy wschód – zachód. Początek na wschodzie. Ulica modernizowana będzie etapami.

Wcześniejszy materiał dotyczący prowadzonej inwestycji
Biała Podlaska: Al. Solidarności i Sidorska. Prace drogowe na wschodzie miasta (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama