Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Święto Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Samorządowym Nr 13

29 kwietnia 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci z grupy ,,Muchomorki”, pod kierunkiem nauczycielek Barbary Burczak i Barbary Kuszneruk, przygotowały uroczystą akademię.

W tym ważnym dniu przedszkolaki prezentowały się niezwykle uroczyście. W swoim wystąpieniu przypomniały tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1791 roku, wyraziły miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Nie zabrakło pieśni ,,Taki kraj” i tańca narodowego ,,Poloneza”. Akademię ze wzruszeniem obejrzeli rodzice przedszkolaków, dumni ze swoich ,,małych patriotów”. Gośćmi uroczystości byli także pani Iwona Maksymiuk z Muzeum Południowego Podlasia i pan Andrzej Gacman przewodniczący Rady Rodziców.

Postawy, które ukształtujemy w dzieciach w tym wieku towarzyszą im praktycznie przez całe życie. Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

materiał: Przedszkole Samorządowe Nr 13
tekst i zdjęcia: Izabela Jaszczuk – dyrektor Przedszkole Samorządowe Nr 13
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama