Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Na rowerze z biało-czerwoną po drogach i dróżkach Gminy Biała Podlaska (film) (galeria)

3 maja, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zaprosił wszystkich miłośników pedałowania na rodzinną wycieczkę rowerową pn. „Na rowerze z biało-czerwoną po drogach i dróżkach Gminy Biała Podlaska".

Piękna słoneczna aura i ciekawa propozycja trasy skusiła ponad 70 osób do uczestnictwa w rajdzie. Punktem startowym był Urząd Gminy Biała Podlaska. Przed ruszeniem ku rowerowej przygodzie wszyscy uczestnicy otrzymali biało-czerwone chorągiewki, w końcu nazwa rajdu do czegoś zobowiązuje. Trasa prowadziła z Białej Podlaskiej przez Grabanów Kolonię, Kaliłów, Holę, Sielczyk, Wólkę Plebańską, Młyniec do Styrzyńca. Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwali strażacy z OSP Sławacinek Stary.

Uczestnicy zatrzymali się w kilku miejscach pamięci, m.in. przy grobach lotników w okolicach wsi Helenów oraz przy pomniku upamiętniającym Żołnierzy Armii Krajowej OP. Lecha i Zenona 34 pp AK w Leśnictwie Grabarka.

– Rower to bardzo fajna forma rozrywki i rekreacji. Mamy dużo ścieżek i szlaków rowerowych, ale i urokliwych dróżek na terenie gminy, naprawdę jest gdzie jeździć. Dziś na rajdzie jestem z synem – mówi uczestniczka rajdu Sylwia Golik

Zwieńczeniem rajdu było ognisko integracyjne z kiełbaskami. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama