Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Majówka pełna atrakcji w Zamku Janów Podlaski (film) (galeria)

Brak obostrzeń pandemicznych, piękna pogoda, bogaty program, tegoroczna edycja majówki w Zamku Janów Podlaski nie mogła się nie udać. Tradycyjnie organizatorzy wydarzenia stanęli na wysokości zadania i zapewnili majówkowiczom z Janowa Podlaskiego i okolic moc atrakcji.

Wydarzenie odbyło się w dniach 1-3 maja. Listę atrakcji otworzył 1 maja IX Jarmark artystyczno-historyczny. W tym roku wystawcy przygotowali aż 35 stoisk. Prezentowane były na nich prace artystów i rękodzielników oraz lokalne smakołyki. W tle przygrywały gościom zespoły ludowe, wystąpiły „Leśnianki” , „Pawłowianki” i „Korniczanie” oraz skrzypek z Zakalinek Zdzisław Marczuk wraz ze swoimi uczennicami. 

Dzieci miały uciechę z zabaw animacyjnych i na dmuchanych zamkach oraz piknikowej atmosfery dopełnionej smakiem waty cukrowej i popcornu. Wszystkich bez wyjątku przyciągały z kolei zapachy smakołyków z grilla. Wśród dodatkowych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry przyrodnicze przygotowane na stoisku Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz pokaz jazdy konnej w strojach arabskich oraz . 

2 maja spod Zamku w Janowie Podlaskim wystartowała rodzinna wycieczka rowerowa w barwach biało-czerwonych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Cykliści odwiedzili ciekawe przyrodnicze zakątki Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Pokonali około 22 kilometry na trasie Janów Podlaski – Gnojno.  Wycieczkę zakończyło ognisko  integracyjne z kiełbaskami.

Wieczorem w Zamku Janów Podlaski odbył się koncert  pt. „Biało-Czerwona – Niebiesko-Żółtej”. Wystąpił światowej sławy wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski , flecistka Margherita Brodski oraz pianista Bartłomiej Wezner. W trakcie koncertu odbyła się aukcja obrazów Fundacji Leny Grochowskiej, z której całkowity dochód został przeznaczony na rzecz organizacji pomocy uchodźcom z Ukrainy.

3 maja wszyscy chętni mogli zwiedzić janowski zamek, i to nie z byle kim, bo z samym biskupem Adamem Naruszewiczem, niegdysiejszym rezydentem tego miejsca i podobno twórcą niektórych tez do Konstytucji 3 maja.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama