Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Z pomocą „Magii Rąk” posprzątano park przy dworcu PKP (film)

23 kwietnia w Białej Podlaskiej odbyła się akcja sprzątania parku przy dworcu PKP. Jej organizatorem i pomysłodawcą była bialska Fundacja Kreacja Magia Rąk.

„Dajemy dobry przykład”, pod takim hasłem zrzeszyli się wolontariusze z Fundacji Kreacja Magia Rąk, Drukarni Calamus oraz Komunalnika, aby udowodnić, że aby zrobić coś pożytecznego wystarczy tylko chcieć. Akcja sprzątania parku i terenu przyległego do niego była dobrym potwierdzeniem tej tezy. W sprzątaniu uczestniczyło około 70 osób, w tym przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3, starsze dzieci w wieku szkolnym oraz mieszkańcy okolicznych domów. Dla najmłodszych oprócz bezcennej lekcji postaw ekologicznych przygotowane były przez organizatorów zabawy i konkursy. Wydarzenie objęliśmy naszym patronatem.

– Nie chcemy mieszkać w brudnym mieście, chcemy aby było czyste, chcemy uczyć młode pokolenie, aby nie wyrzucać śmieci na trawę i być na to obojętnym, tylko wyrzucać je do kosza – mówi Marcin Lubański z Fundacji Kreacja Magia Rąk. 

– Wyniki naszej akcji przeszły nasze oczekiwania, dlatego, że zabrakło wręcz nam worków, których mieliśmy przygotowanych około 150. Liczymy na to, że za rok będzie tutaj czysto – podkreśla Katarzyna Lubańska z Fundacji Kreacja Magia Rąk.

Film / zdjęcia: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama