– Projekt Bialskie Ścieżki Edukacyjne powstał przy współpracy władz miasta, BFE, spółek miejskich oraz nauczycieli z bialskich szkół. Jest to niezwykle ważna inicjatywa, która stworzyła nowe możliwości do prowadzenia edukacji w ciekawym i przyjaznym miejscu – informuje Beata Jasińska, wiceprezes Bialskopodlaskiej Fundacji Ekologicznej. Powstanie pracowni było możliwe m.in. dzięki dotacji w wysokości 40 tys. euro z Fundacji Grundfos, z którą BFE współpracuje. Głównym mottem, które przyświecało osobom zaangażowanym w tworzenie projektu było hasło: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi dotknąć, a zrozumiem”.
W projekt włączyli się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z bialskich szkół. Zajęcia będą odbywały się w trzech blokach tematycznych: woda, gleba, powietrze. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone przez nauczycieli fizyki, chemii, biologii i geografii. Przy pracowni będzie funkcjonować także stacja meteorologiczna wyposażona w zestaw profesjonalnych instrumentów pomiarowych.
Z oferty zajęć w pracowni mogą skorzystać zarówno uczniowie z bialskich szkół, jak i ze szkół spoza miasta.
Pracownia mieści się w wyremontowanym budynku, użytkowanym przez BFE na terenie BWiK „WOD-KAN” przy ul. Narutowicza 35A w Białej Podlaskiej.