Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: W mieście powstała pracownia edukacyjna dla dzieci i młodzieży (galeria)

22 kwietnia w siedzibie Bialskich Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" odbyło się uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnej pn. „Kropla Wiedzy”. Pracownia edukacyjna jest częścią projektu Bialskie Ścieżki Edukacyjne, którego inicjatorem jest Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. 

– Projekt Bialskie Ścieżki Edukacyjne powstał przy współpracy władz miasta, BFE, spółek miejskich oraz nauczycieli z bialskich szkół. Jest to niezwykle ważna inicjatywa, która stworzyła nowe możliwości do prowadzenia edukacji w ciekawym i przyjaznym miejscu – informuje Beata Jasińska, wiceprezes Bialskopodlaskiej Fundacji Ekologicznej. Powstanie pracowni było możliwe m.in. dzięki dotacji w wysokości 40 tys. euro z Fundacji Grundfos, z którą BFE współpracuje. Głównym mottem, które przyświecało osobom zaangażowanym w tworzenie projektu było hasło: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi dotknąć, a zrozumiem”.

W projekt włączyli się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z bialskich szkół. Zajęcia będą odbywały się w trzech blokach tematycznych: woda, gleba, powietrze. Wykłady i  ćwiczenia będą prowadzone przez nauczycieli fizyki, chemii, biologii i geografii.  Przy pracowni będzie funkcjonować także stacja meteorologiczna wyposażona w zestaw profesjonalnych instrumentów pomiarowych.

Z oferty zajęć w pracowni mogą skorzystać zarówno uczniowie z bialskich szkół, jak i ze szkół spoza miasta. 

Pracownia mieści się w wyremontowanym budynku, użytkowanym przez BFE na terenie BWiK „WOD-KAN” przy ul. Narutowicza 35A w Białej Podlaskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama