Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska w hołdzie Wandzie Rutkiewicz (zaproszenie)

Jaka była Wanda Rutkiewicz? Według tych, którzy ją znali: nienormalnie ambitna, wymagająca, chłodna. Ona porzuciła najpierw pierwszego, potem drugiego męża. Nie miała dzieci. "Nie chciałam rezygnować z gór, wybrałam samotność" – mówiła z perspektywy czasu.

Odważna i bezwzględna – obawiała się piwnic i pustych dużych mieszkań. Bała się ludzi, przyznając się zresztą do tego. Wszystkich trzymała na dystans. Emocje – pod kontrolą. Nigdy na luzie, żadnych reakcji na pokaz, żadnej łzy. Żadnych powitań cmoknięciem w policzek, nawet z bliskimi. Nie należała do świata kobiet, w którym codzienność – to mężowie, dzieci, obiady. Żadnych ploteczek, żadnego gadania bez potrzeby.

Wanda Rutkiewicz to temat rzeka, płytka i głęboka, czysta i mętna, rwąca i spokojna. Powiada się, iż rzeka prawdy płynie korytem błędów… A jakim korytem popłynie opowieść o Wandzie Rutkiewicz podczas czwartkowego wydarzenia 21 kwietnia w kinie Merkury o godzinie 20:15? Program bardzo bogaty z elementami, jakich dotychczas jeszcze nie ujawniono i premierą filmu w najnowszej wersji „Everest dla każdego”. Nie zmarnujcie takiej szansy, bowiem druga może się nie zdarzyć…

materiał: Klub Polskie Himalaje
tekst, zdjęcia: Janusz Kalinowski wiceprezes klubu Polskie Himalaje
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama