Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Porozumienie Zakładu Karnego i Nadleśnictw

8 kwietnia 2022 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zakładem Karnym w Białej Podlaskiej a Nadleśnictwem w Białej Podlaskiej.

W wydarzeniu wzięli udział: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska Tomasz Bylina, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Cyprian Bas oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej ppłk Artur Ambrozik.

Głównym celem podpisanego porozumienia będzie współpraca w zakresie podejmowania wspólnych działań edukacyjnych oraz resocjalizacyjnych wobec skazanych, w szczególności w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej, propagowaniu postaw proekologicznych i zwiększaniu świadomości z zakresu ochrony przyrody, a także sprzyjanie społecznej readaptacji skazanych. Ponadto w zamierzeniach jest planowane zatrudnienie skazanych przy pracach porządkowych oraz w nasadzeniach drzew.

Zawarcie porozumienia z nadleśnictwem jest następstwem podpisanego przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego i p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Pana Józefa Kubicę dokumentu o współpracy w zakresie zatrudniania więźniów i prowadzenia oddziaływań w zakresie readaptacji społecznej skazanych.

Dla Służby Więziennej współpraca z Lasami Państwowymi, jest kontynuacją konsekwentnie realizowanego programu „Praca dla więźniów” zainicjowanego w 2016 roku przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

materiał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst: chor. Paweł Makaruk Zakład Karny w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama