Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Na pomoc 19-letniej Gabrysi

U 19-letniej Gabrysi z Białej Podlaskiej dwa lata temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy tchawicy, choruje też na przesiąkliwość jelit. Obecnie istnieje bardzo duże ryzyko nawrotu nowotworu, niezbędna jest prywatna rehabilitacja oddechowa, a same badania i wizyty kontrolne pochłaniają znaczne środki finansowe. Dziewczyna zwraca się o pomoc do ludzi dobrej woli, którzy mogą wesprzeć jej walkę o normalne funkcjonowanie.

„na po nowotworowy powrót do…”

Dzień dobry i cześć! Mam na imię Gabrysia i mam 19 lat. Półtora roku temu odbyłam dwie operacje, gdyż w wieku 17 lat pojawił się, a w wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie, nowotwór złośliwy tchawicy. W dniu diagnozy świat odwrócił mi się do góry nogami, gdyż podczas operacji istniało ryzyko uszkodzenia strun głosowych i zmiana głosu… Moim marzeniem było i jest aktorstwo, a od wielu lat przygotowuję się do szkoły teatralnej i gram w amatorskich teatrach. Przez chorobę byłam wyłączona bardzo długo z realizacji swoich marzeń i codziennego funkcjonowania. Musiałam zrezygnować z wielu codziennych przyjemności, jak kilkuletnie pół-zawodowe trenowanie siatkówki oraz tańca… Jestem harcerką od 12 lat, zajmuję się wolontariatem w każdy możliwy sposób oraz w ramach internetowej adopcji wspieram dwoje dzieci z Afryki, ale na ten moment ciężko mi się o to zwrócić, lecz – ja potrzebuję wsparcia…

Na ten moment łapię wszelkie choroby i wirusy, każde przeziębienie. Minimum raz w miesiącu leżę z gorączką, mam problem z wchodzeniem po schodach. Jedynie w niektórych przypadkach mam możliwość skorzystać z windy. Po przejściu kilku schodów uciska mnie w klatce, mam problem z oddychaniem i z trudem dochodzę do siebie przez najbliższe kilka minut (a mieszkam na 4 piętrze), w związku z tym są mi potrzebne  fundusze na prywatną rehabilitację oddechową, która nie jest ogólnie dostępna.

Ze względu na to, że był to nowotwór złośliwy istnieje ryzyko nawrotu, z tego względu odbywam częste kontrole i liczne badania, które wykańczają mnie fizycznie i psychicznie, co uniemożliwia mi podjęcia stałej pracy.

Dodatkowo choruję na przesiąkliwość jelit, do tego obowiązuje mnie ścisła dieta, która z kolei dużo kosztuje. Dodatkowo wymaga to wnikliwych badań, które muszą być powtarzane(ich koszt to 1800-3500 zł). Niestety jestem genetycznie obciążona chorobami immunologicznymi, z tego względu muszę badać się i kontrolować znacznie częściej niż moi rówieśnicy.

Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczna gdyż nie mam już sumienia obarczać wydatkami moich najbliższych…

Zbiórka na rzecz chorej Gabrysi dostępna jest na stronie pomagam.pl:
na po nowotworowy powrót do… <<==>> LINK

 

materiał: pomagam.pl
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama