Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiat Bialski porządkuje plany lasu Międzyrzeca Podlaskiego i jego okolic

Powiat Bialski zwiększa plan wydatków bieżących budżetu na 2022 rok o kwotę 138.136 zł z przeznaczeniem na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów dla Gminy Międzyrzec Podlaski i Miasta Międzyrzec Podlaski.

Pozytywne zweryfikowanie wniosku o przyznanie dofinansowania na 2022 rok sporządzenia uproszczonych planów urządzenia lasu ze środków związanych z funduszem leśnym zobowiązuje Powiat Bialski do zwiększenia środków na ten cel. W budżecie powiatu na rok bieżący zaplanowano 50% kwoty, zaś dofinansowanie zostanie przyznane w formie refundacji poniesionych wydatków.

Środki na ten cel pochodzić będą z:
– pozostałości z wpłat środków finansowych z 2021 roku z wydzielonych rachunków dochodów jednostek oświatowych – ponad 3.366 zł,
– zwolnionego planu wydatków w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Szachach – 80.000 zł,
– zwolnionych środków własnych Powiatu Bialskiego w kwocie – ok. 54.770 zł.

Na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski o łącznej powierzchni ponad 261 km2, lasy i tereny leśne stanowią obszar ok. 25-27 procent powierzchni – ok. 68 km2.

Miasto Międzyrzec Podlaski o łącznej powierzchni niecałych 20 km2 posiada na swoim obszarze lasy i użytki leśne o łącznej powierzchni ok. 9 procent powierzchni miasta – ok. 1,8 km2.

W okolicy Międzyrzeca Podlaskiego występują bory sosnowe w różnym wieku, pokrywające rozległe, piaszczyste garby. Na glebach niższych, bardziej żyznych spotyka się lasy mieszane, dębowo-sosnowe, dębowo-grabowe lub dębowe. 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst/zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama