Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa – sposób na spędzenie czasu sam na sam z Bogiem

Termin wydarzenia: 8 kwietnia 2022
, godz. 18:00
Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości i stara tradycja. Nawiązuje bowiem do starych form duchowości, czyli do pielgrzymowania do miejsc świętych. Nie chodzi tu sport i wyścigi, ale o duchowość, spędzenie czasu sam na sam ze sobą i Bogiem. W tym roku pielgrzymi mają do wyboru dwie trasy, a zanim wyjdą na jedną z nich spotkają się na wspólnej mszy świętej.

Mieszkańcy naszego regionu mają do wyboru dwie trasy:
1. Pierwsza zaczyna i kończy się w Międzyrzecu Podlaskim przy kościele św. Mikołaja – msza święta o godz. 20:00
więcej o trasie zielonej:
Międzyrzec: Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022. Droga pojednania <<==>> LINK

2. Druga – brązowa, zaczyna i kończy się w Białej Podlaskiej przy kościele bł. Honorata – msza święta o godz. 18:00

Trasa brązowa: Biała Podlaska – Rakowiska – Cicibór – Roskosz – Hrud – Ossówka – Kolonia Witulin – Bukowice Kolonia – Leśna Podlaska – Nowa Bordziłówka – Ludwinów – Worgule – Łukowce – Sitnik – Biała Podlaska (40 km)

Na EDK można wyruszyć samemu, lub w małej grupce. Można pobrać ślad GPS lub wydrukować sobie opis trasy ze strony głównej EDK www.edk.org.pl. To bardzo ułatwia przemarsz, bo w nocy trudno jest zapytać się o drogę. W każdym przypadku obowiązuje milczenie. Pątnicy zatrzymują się w wyznaczonych miejscach na modlitwę przy stacji. Na EDK przygotowane są specjalne rozważania, które oddają ducha tego wyzwania. Przygotowuje je ks. Jacek WIOSNA Stryczek razem ze swoją wspólnotą. Można je wysłuchać – nagranie jest dostępne w aplikacji EDK, lub przeczytać.

Materiały i zapisy:
EDK 2022 <<==>> LINK

Bóg nie planuje na EDK dobrej pogody. Nasz Bóg nie zajmuje się pogodą. Zajmuje się tym, abyśmy byli lepsi. Należy więc zabezpieczyć się na wszelką pogodę. Przejście 40 km zajmuje od 8 (bardzo szybko) do 12 godzin.

W EDK jest dużo ducha franciszkańskiego, w którym człowiek z duszą i ciałem zwraca się do Boga. Jest odejściem od jedynie myślnego praktykowania wiary. Dzisiaj ludzie nie chcą słuchać o Bogu, ale chcą Go spotkać. Nie chcą słuchać o modlitwie, ale przeżyć modlitwę. EDK to umożliwia. Człowiek to dusza i ciało. Piękne serce winno mieszkać w sprawnym ciele. 

 

materiał/tekst: Sławomir Denisiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama