Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koroszczyn: 800 ciężarówek czeka na wyjazd z Polski. Trwa protest przeciwko transportowi towarów do Rosji i Białorusi

Już trzeci dzień trwa protest organizowany przez ukraińskich uchodźców i polskich aktywistów, którzy blokują wjazd tirów na białoruskich i rosyjskich tablicach rejestracyjnych na terminal w Koroszczynie. W ciągu minionej doby kolejka wydłużyła się z ok. 450 do 800 pojazdów.  

Jak podał Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany na wyjeździe z Polski na Białoruś funkcjonariusze odprawili 160 pojazdów ciężarowych, na przekroczenie granicy czeka ok. 800, a czas oczekiwania wynosi ok. 27 godzin.

Z kolei według danych strony białoruskiej, na wjazd do Polski oczekuje ok. 650 ciężarówek, a czas oczekiwania wynosi ok. 40 godzin. 

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej Barbara Salczyńska-Pyrchla poinformowała, że protestujący spędzili przed przejściem granicznym całą noc. „Protest odbywa się poza drogą. Kolejka ciężarówek mierzy ok. 16 km. Ruch się odbywa, samochody przejeżdżają” – informowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. Zapewniła również, że policjanci dbają zarówno o bezpieczeństwo uczestników ruchu, jak i drożność drogi.

Celem protestujących jest uniemożliwienie tranzytu towarów w obawie przed łamaniem przez przewoźników sankcji. Mimo zapewnień Krajowej Administracja Skarbowej, która mówi, że przez polskie przejścia graniczne z Unią Europejską wywożone są wyłącznie towary nieobjęte sankcjami, protestujący mówią o tym, że  KAS kontroluje jedynie listy przewozowe, a nie rzeczywistą zawartość ciężarówek. 

Protest skomentował w poniedziałek wiceminister spraw wewnętrznych. – Każdy tir, który wjeżdża w przestrzeń Rosji i Białorusi powinien być bardzo szczegółowo sprawdzony przez polską Straż Graniczną i przez polskie służby celne. To, że są kolejki, to trudno. Pozdrawiam tych aktywistów, którzy teraz są na granicy – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Zdjęcie: Facebook / Żenia Klimakin

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Co za byd * ło, jak trzeba było walczyć o wolność przeciw reżimowi sanitarnemu, dyskryminacji i przymusowi szczepień to nie było ich.
    Chcą zagłodzić i odciąć ludność Białoruską i Rosyjską od towarów. Tfu …. Na sejm i pod domy polityków a nie niszczycie zwykłym ludziom życie.

  2. Nie zdążyli przyjechać a już robią burdy i blokują towary ludziom. Na front walczyć a nie blokować ruch. Gieroje na odległość pod domy polityków won bo to ich decyzja. Wojna się skończy kiedy USA i Israel o tym zadecydują bo to ich wojna. Słowianie są tylko ofiarą syjonistów i rządu śwaitowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama