Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Las pełen amunicji. Niebezpieczne znaleziska w lesie w Rudnikach

Ponad 20 pocisków artyleryjskich oraz zapalniki zostały znalezione na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Rudniki. Miejsce odnalezienia zostało zabezpieczone przez policjantów oraz druhów OSP do czasu przyjazdu saperów. Wczoraj niebezpieczne pamiątki z okresu II wojny światowej zostały zneutralizowane. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

W miniony poniedziałek dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Z przekazanej informacji wynikało, że zgłaszający przechodząc przez las zauważył wystające z ziemi przedmioty.

Na miejsce natychmiast skierowany zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów, a następnie druhów OSP Rogoźnica do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchów.

Wówczas okazało się, że jest to ponad 20 pocisków artyleryjskich różnego kalibru oraz zapalniki. Znalazło się tam również niemal 50 różnych łusek po pociskach artyleryjskich. Wczoraj saperzy zabrali niewybuchy do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama