Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Witoroska też będzie miała ścieżkę rowerową i nowe chodniki (galeria)

W ramach realizowanego projektu pt. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska” trwa realizacja przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 812 polegającej na budowie ścieżek rowerowych i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ciągu ulicy Witoroskiej. Planowany termin zakończenia projektu to ostatni dzień czerwca 2022 roku. Prace wykonuje PRD Grupa Horeglad. Odwiedziliśmy plac budowy.

Kluczowy odcinek. Ścieżka rowerowa już służy cyklistom na całej długości ulicy Lubelskiej (do granic miasta), dorzucono kolejne odcinki wraz z budową ronda L. Kaczyńskiego, a w zeszłym roku (2021) odcinki ścieżki rowerowej przy oddanym do użytku tunelu drogowych pod wiaduktem kolejowym. To nadal nie koniec. Jak bezpiecznie dojechać rowerem do dzielnic wschodnich, centralnych i na północ miasta? Brakowało ścieżki rowerowej w ulicy Witoroskiej. Prace przy jej realizacji rozpoczęły się w zeszłym roku. Jak wygląda postęp prac w połowie lutego 2022?

Najbardziej zaawansowane prace, z pozostałym już tylko do uzupełnienia dywanikiem asfaltowym, śladu ścieżki rowerowej znajdziemy w rejonie ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W połowie zrealizowana jest nowo powstająca zatoka autobusowa po stronie wschodniej ulicy Witoroskiej, tuż za skrzyżowaniem z ulicą Krętą. Krawężniki chodnikowe i ścieżki rowerowej pociągnięto daleko za sklep PSS, mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ulicą Gromadzką. Najwięcej prac pozostało do zrealizowania w rejonie zjazdu na jeszcze w zeszłym roku używaną drogę techniczną – objazdową prowadzącą do tymczasowego przejazdu kolejowego. Dla zainteresowanych informacja – droga została zdemontowana.

W międzyczasie remontem objęto odcinki chodników po stronie zachodniej ulicy Witoroskiej. Są to odcinki w pobliżu przejścia dla pieszych sterowanego światłami w rejonie skrzyżowania Witoroskiej z ulicami: Krętą i Przelotną oraz w rejonie ronda WOŚP w stronę na Plac Trzech Krzyży.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama