Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kożuszki: Kożuszkański Uniwersytet Ludowy – rekrutacja (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 4 lutego 2022
, godz. 00:00
4 lutego rozpoczyna się rekrutacja osób chętnych do wstąpienia w szeregi Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego, który powstał w Kożuszkach dzięki funduszom pozyskanym z NIW-CRSO przez prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec Elżbietę Chodzińską oraz środkom zapewnionym przez wójta Krzysztofa Adamowicza.

KUL będzie miejscem spotkań, szkoleń, kursów, warsztatów, miejscem obcowania z kulturą i sztuką, a także przestrzenią do rozwoju edukacji obywatelskiej. KUL będzie instytucją kładącą nacisk na pielęgnowanie tradycji regionalnych, lokalnych i narodowych.

Głównym celem działalności Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego jest szeroko rozumiana edukacja mieszkańców obszarów wiejskich i małomiasteczkowych, którzy ukończyli 18 rok życia i pochodzą z różnych środowisk. Działalność prowadzona przez KUL opiera się na wykorzystaniu potencjału środowiska lokalnego do inicjowania działań na rzecz aktywności edukacyjnej osób dorosłych, w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, w tym kompetencji wychowawczych, społecznych oraz kompetencji niezbędnych na rynku pracy w niewielkich środowiskach lokalnych. Zadaniem uniwersytetu będzie rozwijanie współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami świadczącymi usługi społeczne, prowadzącymi warsztaty i zajęcia, propagującymi wiedzę oraz rozwijającymi lokalny kapitał ludzki.

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski oraz inni zainteresowani w ramach działalności Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego będą mogli wziąć udział aż w 12 różnych formach wsparcia m.in. w:

warsztatach kosmetycznych – 2 grupy po 10 osób,
warsztatach z udzielania pierwszej pomocy – 2 edycje po 10 osób,
warsztatach kulinarnych – dwie edycje po 15 osób,
warsztatach ceramicznych – 1 edycja dla 6 osób,
warsztatach tkackich – 2 edycje po 6 osób,
warsztatach wikliniarskich – 2 edycje po 10 osób,
warsztatach taneczno-ruchowych – 2 edycje po 20 osób,
warsztatach projektowania i wytwarzania biżuterii – 1 edycja 10 osób,
warsztatach makramy – 1 edycja dla 10 osób,
wyjazdowych dwudniowych warsztatach artystycznych, prowadzonych na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej – 1 edycja dla 10 osób,
warsztatach teatralnych – 2 edycje po 10 osób.
Ponadto w ramach projektu mieszkańcy będą mogli przystąpić do 2 rodzajów kursów:

kurs krawiecki – 1 edycja dla 10 osób,
kurs spawania – 1 edycja 10 osób.
Partnerem Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego jest Uniwersytet Ludowy w Adamowie, który w kwestiach organizacyjnych jak i edukacyjno-dydaktycznych będzie udzielał wsparcia i mentoringu zespołowi KUL

Zwieńczeniem realizowanego projektu będzie organizacja konferencji z udziałem przedstawicieli funkcjonujących w Polsce Uniwersytetów Ludowych dla różnych interesariuszy, m.in. NGO, przedstawicieli sektora biznesu oraz sektora publicznego w celu wymiany doświadczeń i wypracowania nowych metod działania.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec. Na stronach dostępne są do pobrania formularze zgłoszeniowe na poszczególne zajęcia. Rekrutacja rozpoczyna się 4 lutego, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać również pod numerem tel. 606 662 473. 

 

materiał/tekst: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski / Stowarzyszenie Społeczno–Oświatowe Gminy Międzyrzec 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama