Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: 9. miesięcy na Sidorską! Rusza przebudowa I etapu najdłuższej ulicy w mieście (galeria)

Pierwszy etap przebudowy ul. Sidorskiej, dotyczy odcinka od skrzyżowania z Al. Solidarności i Gruntową do mostu na rzece Rudka, granicy miasta i początku ulicy Bialskiej w miejscowości Czosnówka w gminie Biała Podlaska. Inwestycję zaplanowano na lata 2021/2022. Realizacja zadania planowana w 2022 r. w kwocie szacunkowej 6 mln 200 tys zł. Miasto Biała Podlaska aplikowało o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg edycja na 2022 rok. Środki otrzymało. Zadanie polega na przebudowie ul. Sidorskiej o długości 1288 m. Wzdłuż drogi powstaną chodniki i ścieżka pieszo - rowerowa.

Zadanie podzielono na dwa etapy. Oba ruszają jednocześnie a termin ukończenia przebudowy ulicy to 9 miesięcy od daty podpisania umów. Umów – bo firm drogowych wykonujących prace są dwie. Obie podzieliły się etapami przebudowy pierwszego odcinka.

Po przetargu ostateczna kwota realizacji całości zadania wynosi ok. 5 mln 582 tysiące 958 zł.
Wartość zadania widniejąca na tablicy projektowej (dotyczy włącznie branży drogowej wynosi: ok. 5 mln 118 tys 900 zł, w tym ok. 2 mln 944 tys 912 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Przebudowy Dróg.

Dwa etapy pierwszego odcinka

Etap I
Skrzyżowanie ulicy Sidorskiej z Al. Solidarności i ulicą Gruntową – łącznie z modernizacją nawierzchni wspomnianych ulic na kilkusetmetrowych odcinkach.
Prace na tym etapie wykonują ekipy Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego „TRANSBET” Wojtiuk Marian, Biała Podlaska. Wartość tych prac: ok. 1 mln 484 tys 598 zł.
Etap I to rozbudowa drogi powiatowej nr 1068L ulicy Sidorskiej i drogi powiatowej nr 1154L Al. Solidarności w Białej Podlaskiej obejmująca jezdnię, chodniki i perony autobusowe, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy, opaski, pobocza z kruszywa, kanalizację deszczową, kanał technologiczny, oprawy oświetleniowe LED, zgodnie z załączonymi projektami budowlanymi oraz projektem wykonawczym.

Etap II
Ulica Sidorska od skrzyżowania z Al. Solidarności i ulicą Gruntową w kierunku na Czosnówkę
Tu prace wykonują ekipy Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Sp. z o.o. Biała Podlaska. Wartość prac to ok. 4 mln 98 tys 361 zł.
Etap II pierwszego odcinka to przebudowę drogi powiatowej nr 1068L ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej obejmująca jezdnię, chodniki i perony autobusowe, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy, opaski, pobocza z kruszywa, kanalizację deszczową, kanał technologiczny, oprawy oświetleniowe LED, zgodnie z załączonymi projektami budowlanymi oraz projektem wykonawczym.

Na odcinku etapu II wyznaczono drzewa i zakrzaczenia przeznaczone do usunięcia. Po lewej stronie ulicy Sidorskiej zarezerwowano grunt pod poszerzenie pasa drogowego. Po lewej stronie jadąc z Białej Podlaskiej w kierunku na Czosnówkę wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Termin wykonania zadania na Etapie I i Etapie II pierwszego odcinka modernizowanej ulicy Sidorskiej (całość ulicy to długość grubo ponad 5 kilometrów), termin zakończenia prac to przełom sierpnia i września 2022 roku.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
mapa: geoportal Miasto Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama