Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wisznice: Koncert „Kolędy i Pastorałki” (film) (galeria)

28 stycznia w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach miał miejsce koncert "Kolędy i Pastorałki", podczas którego publiczność wysłuchała Chóru w Dubicy i Zespołu WSK – Wisznickiej Sesji Kolędowej.

Zgromadzonych w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach powitał włodarz gminy. – Kolędowanie jest na trwałe wpisane w naszą tradycję chrześcijańską. Ten zwyczaj w pewnym momencie zaniknął, ale w tym roku kolędników jest znacznie więcej – zauważył Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan dziękując organizatorom i wykonawcom. Na koncert zaprosił Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach pod wodzą dyrektor Elżbiety Sokołowskiej.

 

Jednym z wykonawców tego dnia był założony w 2017 r. Chór „W Dubicy”, powstały z inicjatywy mieszańców w większości śpiewających wcześniej w chórze parafialnym. Jest amatorskim chórem mieszanym, czterogłosowym, a jego nazwa odnosi się do miejsca, gdzie odbywają się próby i gdzie powstał. W swoim repertuarze posiada pieśni liturgiczne, biesiadnie oraz ludowe. 

Na scenie zaprezentował się również Zespół WSK – Wisznicka Sesja Kolędowa, nie odbył się natomiast zaplanowany występ dziecięcego Studia Piosenki GOKiO.

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcia: Biper TV
film: Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama