Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Witoroż: Koncert akordeonisty Miłosza Bachonko (film) (galeria)

6 stycznia po mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Witorożu odbył się mini koncert Miłosza Bachonko, dwunastoletniego muzyka grającego na akordeonie i komponującego własne utwory. Miłosz i jego umuzykalniona rodzina zapewnili również oprawę wokalno-muzyczną nabożeństwa. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i wysłuchania utworów w wykonaniu muzyka.

Wierni zgromadzeni na mszy świętej w Witorożu mogli wysłuchać utworów zagranych przez młodego akordeonistę. Podczas nabożeństwa muzykalna rodzina zapewniła oprawę wokalno-muzyczną, Miłosz i jego tata Ireneusz zagrali na akordeonach, a młodsze siostry Iza i Karolina zaśpiewały znane kolędy. Po mszy dwunastolatek zagrał trzy utwory, w tym jedną kompozycję własną „Toccata nr 2, a-moll”.

Miłosz Bachonko rozpoczął grę na akordeonie w wieku 6 lat, dziś ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wygrana w prestiżowym konkursie zapewniła mu występ w nowojorskiej Carnegie Hall, który – jak poinformował sam muzyk – nastąpi to już w maju tego roku. 

Live na profilu społecznościowym Radia Biper:
Koncert 12-letniego akordeonisty i kompozytora Miłosza Bachonko <<==>> LINK

Skąd u dwunastolatka taka pasja? – Mój tata też gra na akordeonie i to on pokazał mi ten instrument. Spodobał mi się i zacząłem na nim grać. Początki nigdy nie są łatwe, ale już teraz nie jest to trudne. Znajduję codziennie czas na granie, nie mam z tym problemu – wyjaśnia Miłosz Bachonko. Na grę poświęca nawet kilka godzin dziennie, a efekty są spektakularne, wystarczy spojrzeń na listę sukcesów odniesionych w przeciągu kilku lat:

I miejsce – Międzynarodowy Konkurs XV Art-Duo Music Festival w Pradze (2018);
I miejsce – III Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Suwałkach (2018);
I miejsce – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Sanoku (2018);
I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. profesora Mirosława Niziurskiego w Kielcach (2017);
II miejsce – VI Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Wieliczce (2018);
III miejsce – Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Tarnobrzegu (2018);
Grand Prix – XXIX Lubelski Konkurs Akordeonowy w Lublinie (2019);
I miejsce – XXVI Lubelski Konkurs Akordeonowy w Lublinie (2016);
I miejsce – XXVI Lubelski Konkurs Akordeonowy w Lublinie (2017);
I miejsce – XXIX Lubelski Przegląd Akordeonowy w Lublinie (2019);
Złote Pasmo – GOLD – Czech Online Accordion Competition (2021);
I miejsce – International Competition of Accordion Players „Concord of Sounds” – Łotwa (2021);
II miejsce – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy „Vilnius 2021” – Litwa (2021);
Grand Prix –Lubelski Konkurs Akordeonowy 2021 w Lublinie (2021).

Miłosz Bachonko jest również laureatem Grand Prix w światowym konkursie International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku. Nagrodą w tym konkursie był występ w prestiżowej sali koncertowej w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Osiągnięcia te pozwoliły uplasować się Miłoszowi wśród najlepszych akordeonistów w swojej kategorii w Polsce i za granicą. Instrumentalistyka akordeonowa nie jest jedynym muzycznym zainteresowaniem Miłosza. Drugą muzyczną pasją jest kompozycja. Od 5 roku życia skomponował on wiele utworów instrumentalnych na akordeon. Najnowsza kompozycja Miłosza Bachonko pt. „AccoTocca”, która miała swoją prapremierę podczas Konkursu Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej. „AccoTocca” Miłosza Bachonko zdobyła tam II Miejsce a warto wspomnieć, że młody kompozytor był dwukrotnie młodszy od wszystkich pozostałych uczestników konkursu. W tym samym konkursie Miłosz uzyskał również nagrodę Specjalną XXIII Forum Sztuki Współczesnej, którą była możliwość występu z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej. Koncert z orkiestrą odbył się 15 listopada 2019 w lubelskiej Filharmonii, podczas którego kompozycja wykonana została w wersji na akordeon i orkiestrę.

Akordeonista zachęca do sprawdzania własnych sił i pokonywania lęku przed podjęciem się wyzwań, które mogą przerodzić się w wielką pasję. – Jak ktoś spróbuje czegoś, co potrafi robić i co mu sprawia przyjemność, to warto to robić i się tego nauczyć. Bo może z tego wyjść coś fajnego. Oczywiście trzeba na to poświęcić dużo czasu. Zachęcam, bo jak się coś komuś podoba i mu to wychodzi, jak choćby gra na akordeonie, to warto próbować – podkreśla.

Karierę utalentowanego akordeonisty można śledzić na jego profilu społecznościowym:
Miłosz Bachonko Accordion <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów / Filharmonia Lubelska
tekst: Filharmonia Lubelska / Anna Ostapiuk
zdjęcia/film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Jerzy Gzara / Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Iskra Boża. Cudowny talent. Ten chłopak cały jest muzyką. On nie odtwarza, on wyraża całego siebie. Wielki, a jednocześnie skromny, zwyczajny .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama