Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: V Orszak Trzech Króli (film) (galeria)

Już po raz piąty międzyrzecki Orszak Trzech Króli wyruszył ulicami miasta w kierunku stajenki, gdzie hojni władcy złożyli dary i oddali tradycyjny hołd nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Do barwnego korowodu dołączyli licznie mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele szkół, firm i organizacji, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie technicznej i artystycznej oprawy tego niezwykłego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii i filmu dokumentującego tę doniosłą uroczystość.

V Orszak Trzech Króli na czele z trzema mędrcami przybyłymi, jak wieść niesie, z Europy, Afryki i Azji, wyruszył w kierunku stajenki przygotowanej na placu parafialnym kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim. – W święto Objawienia Pańskiego, włączając się w Orszak Trzech Króli, wyruszamy do stajenki, gdzie już czeka na nas Dzieciątko Jezus. W tym roku będziemy dziękować za uroczystość Epifanii, będziemy przypominać sobie, co oznacza ten dzień i dlaczego należy go świętować. Spróbujemy też na nowo nauczyć się rodzinnego i wspólnotowego świętowania – mówił do uczestników orszaku jeden z organizatorów wydarzenia. – Wraz z nami trzej królowie pragną wyruszyć do stajenki. Są oni dla nas przykładem tych, którzy poszukują i znajdują.

Królowie, którym przewodziła gwiazda zwiastująca dobrą nowinę, wybrali się w podróż prezentując atrakcyjne rozwiązania przyciągające uwagę uczestników orszaku, zwłaszcza tych najmłodszych. Król Kacper przybył konno, Baltazar z dalekiej Afryki podróżował przybranym w barwne materiały autem, natomiast Melchior przebył szlak do stajenki na platformie pod parasolem, a towarzyszyła mu egzotyczna muzyka. Nie zabrakło gromady aniołów i diabła, a o oprawę muzyczną i artystyczną zadbali także członkowie kapeli „Retro” z Rogoźnicy, którzy zaprezentowali krótki biesiadny montaż słowno-muzyczny. 

W przygotowania i przebieg uroczystości włączyli się również:
– młodzież parafialna oraz przedstawiciele sąsiednich parafii, rozdając korony i śpiewniki oraz niosąc chorągwie i nagłośnienie
– ks. Robert Daszczuk i siostra Zenobia, która przygotowała stacje, scenariusz i dekoracje
– uczniowie, katecheci i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu oraz szkół w Rudnikach, Tłuśćcu i Halasach
– członkowie Chóru Parafialnego „Oremus” prowadząc śpiew podczas orszaku
– harcerze
Dariusz Lecyk, senator Grzegorz Bierecki, firma Eko-Sukces i Zakład Pogrzebowy „Niebo”.

Barwny orszak zakończył swój przemarsz przy stajence na ołtarzu polowym, gdzie u stóp Świętej Rodziny przybyli królowie złożyli dary Dzieciątku Jezus. Uroczystość uwieńczyła msza święta w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Radio Biper
film: Bartek Sawa Sawicki / Anna Ostapiuk / Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama