Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Jarmark Bożonarodzeniowy (film) (galeria)

18 grudnia plac Wolności w Białej Podlaskiej zatętnił feerią barw, zapachów i ożywionych rozmów. A wszystko to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, na którym można było zakupić niemal każdą wymarzoną ozdobę i dekorację świąteczną, a także tradycyjne wypieki i przysmaki. Jednym słowem - uczestnicy spotkania odkrywali wspólnie magię zbliżających się świat. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem obszerny film z wydarzenia, a już dziś zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Jarmark był okazją do podziwiania, a przede wszystkim zakupu wyrobów sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz wielu prezentów pod choinkę. Nie zabrakło tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych na stół świąteczny. Na stoiskach pojawiło się m.in. wikliniarstwo, koronkarstwo oraz ceramikę artystyczną, obrazy i książki. Swoją ofertę prezentowało 55 wystawców, pojawiło się również stoisko promocyjne z niespodziankami i konkursami, które prezentowało Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Swoje prace zaprezentowali przedstawiciele terapii zajęciowej Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu bialskiego oraz ze Szkoły Specjalnej w Białej Podlaskiej. 

Jarmarkowi towarzyszyły muzyka i śpiew, wspólnie śpiewano kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, widzowie mogli także obejrzeć widowisko obrzędowe „Herody”. Harcerze z Hufca ZHP w Białej Podlaskiej przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Na scenie prezentowali się soliści oraz zespoły działające w Bialskim Centrum Kultury: Zespół Wokalny „Chwilka”, Studio Wokalne „Brevis”, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, oraz Teatr Słowa. Do wspólnego śpiewania kolęd zaprosił Zespół „Barwinek” GOK w Białej Podlaskiej, a gościnnie wystąpił Góralski Zespół Śpiewaczy Flisaków Pienińskich prezentując „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” w gwarze góralskiej. 

Jarmarkowi towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac pt. „Najpiękniejsze życzenia Bożonarodzeniowe z Białej Podlaskiej”, nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama