Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szkoła Podstawowa w Zalesiu walczy w plebiscycie edukacyjnym o tytuł „Szkoły Roku”

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu zajęła I miejsce w powiecie bialskim w plebiscycie edukacyjnym „Szkoła Roku” i została nominowana do etapu wojewódzkiego. Aby pomóc wygrać placówce można głosować na nią za pomocą sms-ów lub strony internetowej. Plebiscyt organizowany jest przez Kurier Lubelski.

>>> Link do głosowania na Szkołę Podstawową w Zalesiu

– Placówka jest przyjazną dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Jej priorytetem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Gwarantuje wysoki poziom nauczania, możliwość rozwoju zainteresowań
i uzdolnień uczniów oraz wsparcie rodziców w procesie wychowania – informuje Teresa Kusiak, dyrektor szkoły w Zalesiu.

Warto wspomnieć, że wśród uczniów i absolwentów szkoły są finaliści i laureaci konkursów: przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, „Kangur matematyczny”, „Polonista Roku” oraz laureaci Bialskiej Ligi Historycznej i Bialskiej Ligi Matematycznej. – Dzieci i młodzież prezentują swoją wiedzę i umiejętności w konkursach pozadydaktycznych organizowanych przez instytucje wspierające pracę szkoły, m.in. konkursy ekologiczne, m.in. ogólnopolski konkurs „Mój las”, „Spotkania z przyrodą”, konkursy recytatorskie, muzyczne, osiągając sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim – wymienia pani dyrektor. 

Uczniowie prezentowali talenty teatralne na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zalesiu wzbogacają ofertę edukacyjną realizując innowacje pedagogiczne w różnych dziedzinach edukacyjnych. Placówka promuje zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną poprzez udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych np. „Gotuj się na zmiany”. Zajęcia sportowe organizowane przez szkołę uświadamiają uczniom korzyści płynące z prowadzenia aktywnego trybu życia oraz skłaniają do podejmowania wyzwań sportowych w różnych dziedzinach. – Uczniowie wielokrotnie osiągali sukcesy w lekkoatletyce, grach zespołowych m.in. w piłce nożnej, tenisie stołowym, reprezentując szkołę w powiecie i województwie
o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia – podkreśla dyrektor placówki. 

Szkoła przywiązuje dużą wagę do promowania szeroko pojętego bezpieczeństwa, co wielokrotnie przekładało się na sukcesy w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Placówka jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt i pomoce multimedialne. Realizuje programy i projekty edukacyjne, koła zainteresowań oraz zajęcia pozalekcyjne.

Wychodząc naprzeciw potrzebującym, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” bierze udział w akcjach charytatywnych np. „Pomórz Dzieciom przetrwać zimę” oraz przekazując zebrane dary osobom potrzebującym. Wolontariusze wspierają również schronisko dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej.

Nieustanne dążenia szkoły przygotowujące uczniów do efektywnego funkcjonowania w życiu społecznym oraz wszechstronnego rozwoju czynią ją miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla młodego człowieka. Dzięki temu Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu ubiega się o wysoką lokatę w rankingu najlepszej szkoły w województwie lubelskim.

– Pragniemy z dumą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim finale SZKOŁA ROKU. Prosimy wszystkich rodziców i przyjaciół szkoły oraz osoby, które chcą wesprzeć naszą placówkę o wysyłanie smsów o treści SLB.271 na nr.72355. Koszt smsa 2,46 brutto – zachęca dyrekcja szkoły.

 

Źródło / zdjęcia: SP w Zalesiu

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama