Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gm. Międzyrzec: Gminna biblioteka Biblioteką Roku 2021 Powiatu Bialskiego

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim została wyróżniona tytułem Biblioteka Roku 2021 Powiatu Bialskiego. Otrzymała jednocześnie Nagrodę Starosty w wysokości 2 tys. złotych na zakup zbiorów lub innych materiałów i sprzętów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wysoko plasuje się również w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek.

Wśród kryteriów wyróżniających bibliotekę w Powiecie Bialskim w danym roku kalendarzowym brano pod uwagę zaangażowanie i pomysłowość w podejmowaniu:
− nowatorskich zmian w działalności biblioteki (np. pozytywnych zmian lokalowych, urządzania wnętrz, dostosowania pracy do wymogów współczesnego użytkownika, stosowanie nowoczesnych technik informatycznych w pracy biblioteki, kreowanie wizerunku biblioteki w środowisku),
− inicjatyw mających na celu wzbogacenie oferty biblioteki, promocji książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym (np. organizacja stałych i cyklicznych imprez kulturalnoedukacyjnych adresowanych do różnych grup użytkowników, wprowadzanie nowych
form aktywizujących lokalne środowisko itp.),
− współpracy z innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi na rzecz środowiska lokalnego.

GBP w Wysokim zajęła 97 miejsce w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek, w którym pod uwagę brano m.in. powierzchnię biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców oraz średnie zatrudnienie w placówce, liczbę godzin otwarcia, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, książki kupione w ciągu dziesięciu lat jako procent całego zbioru i zakupione nowe książki, dostępne dla czytelników tytuły prasowe w wersji elektronicznej, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne i literackie oraz aktywność biblioteki w stowarzyszeniach i uczestnictwo pracowników na konferencjach lub seminariach.
Ranking Najlepszych Bibliotek w Polsce <<==>> LINK

 

materiał: GBP w Międzyrzecu Podlaskim zs. w Wysokim/Instytut Książki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama