Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Taśmy i znaczniki podłogowe – kiedy i gdzie się je stosuje?

Taśmy antypoślizgowe, najlepiej również odblaskowe, oraz inne tego rodzaju znaczniki mają liczne zastosowania. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W prosty oraz tani sposób pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa pracowników lub klientów. Dodatkowo są bardzo łatwe w użyciu, a także doskonale spisują się na większości nawierzchni.

Taśmy antypoślizgowe i znaczniki — gdzie stosować?
Taśma odblaskowa antypoślizgowa najczęściej kojarzy się nam z halami, fabrykami i innymi przestrzeniami, w których bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów BHP. Tego rodzaju taśmą można zabezpieczyć również schody — doskonale zwiększa tarcie i przyczepność. Poza tym taśmami oznaczamy wszelkiego rodzaju niskie belki, krawężniki, nagłe obniżenie podłogi, dodatkowy stopień i każdy element wnętrza, który może stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Warto przy tym wybierać taśmy antypoślizgowe, które wolno stosować także na zewnątrz. Takie znaczniki są nie tylko bardziej uniwersalne, ale przede wszystkim trwalsze.

Jak wybrać taśmy i znaczniki?
Taśma odblaskowa z antypoślizgiem powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Doskonale spisują się taśmy PVC o gramaturze 100 g/m² mocowane klejem na bazie solwentu.

Zwróćmy też uwagę, żeby taśmy były odporne na działanie temperatur. Zwłaszcza na zewnątrz znaczniki będą narażone na dosyć skrajne warunki. Warto sięgać po te, które wytrzymują od -30 do +60 stopni. Taśmy muszą być także odporne na wilgoć, niezależnie od tego, czy planujemy zamocować je w pomieszczeniu, czy na przykład na parkingu. Jeśli zależy nam na tym, żeby taśma poprawiała przyczepność lub zmniejszała ryzyko wypadku na śliskiej powierzchni, najlepsze będą znaczniki o ziarnistej powierzchni. To bardzo skuteczna metoda, pozwalająca na poradzenie sobie ze śliskimi posadzkami niewielkim kosztem. Warto przy tym korzystać z taśm od sprawdzonych dostawców jak dla-przemyslu.pl, którzy są gwarantem zachowania ich właściwych parametrów.

Na koniec nie zapomnijmy też, że warto dobrać rozmiar taśmy do miejsca, gdzie chcemy je zamontować. Dobre dopasowanie znacznika sprawi, że nie będzie się on odkształcał, a tym samym przedłuży jego żywotność.


opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama