Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koronawirus: Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych restrykcjach związanych z epidemią koronawirusa. Nowe regulacje dotyczyć mają m.in. zmiany limitu obłożenia w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i obiektach sportowych z 75 proc. do 50 proc. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

Zmiany w obostrzeniach konieczne są zdaniem Ministerstwa Zdrowia z powodu pojawienia się nowego wariantu koronawirusa pod nazwą – Omikron . 

Wprowadzone zmiany ministerstwo nazwało „pakietem alertowym”. – Ten pakiet ma dwa elementy. Pierwszy dotyczy uszczelnienia granic. Podążając za rekomendacji ECDC wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny – przekazał dziś Adam Niedzielski.  – Drugim elementem jest zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużamy kwarantannę do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może być od 8. dnia po wykonaniu testu PCR – uzupełnia Niedzielski. Osoby w pełni zaszczepione preparatami uznawanymi w Unii Europejskiej, przyjeżdżające spoza strefy Schengen nie będą musiały odbywać kwarantanny. 

Zmienione limity osób  z 75 proc. do 50 proc. mają obowiązywać w instytucjach kultury, kościołach, hotelach i lokalach gastronomicznych, ale także w obiektach sportowych, jak baseny, aquaparki itp. 

W przypadku zgromadzeń i uroczystości (komunii, wesela, spotkania) oraz dyskotek maksymalnie będzie mogło przebywać jednocześnie 100 osób (dotychczas 150).

Ponadto w siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, targach, kongresach, konferencjach, obiektach handlowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2 (dotychczas1 na 10 m2).

W limity nie mają być wliczane osoby zaszczepione. Nowe regulacje będą obowiązywały do 17 grudnia.

 

Źródło / grafika: Ministerstwo Zdrowia

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama