Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Drelów: Polski Ład w Kwasówce

Jedną z dróg zaplanowanych przez Gminę Drelów do wykonania w ramach środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład jest droga w Kwasówce.

Droga w Kwasówce rozpoczyna swój bieg przy drodze wojewódzkiej Nr 813 i wiedzie w głąb miejscowości przecinając pola i łąki w kierunku Pereszczówki. Zaplanowany do budowy odcinek ma długość ok. 1 km, a wartość zadania wyniesie 1,2 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 9,5 mln zł, wkład własny Gminy to 500 tys. zł.

Realizację inwestycji Gmina Drelów zaplanowała na rok 2022. W tym samym roku zaplanowano też budowę dróg w Dołdze i Szóstce. Czwarta z dróg objętych Polskim Ładem to ul. Nowa w Drelowie, której budowy Gmina podejmie się w roku 2023. – Mamy pół roku od otwarcia promesy na ogłoszenie wszystkich przetargów, musimy też przygotować dokumentację. Mamy promesę i te środki na pewno do nas trafią, ale najpierw musimy wydać własne pieniądze. Po jakim czasie wrócą, tego nie wiemy. Nie możemy zaplanować wykonania robót wszystkich czterech dróg w jednym roku, ponieważ nie będziemy w stanie użyć takich środków jednocześnie – informuje Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski.

 

Więcej o budowie ul. Nowej w Drelowie:
Gm. Drelów: Polski Ład w Drelowie na ul. Nowej <<==>> LINK

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Radio Biper/geoportal.gov.pl
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama