Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Konstantynów: Zaduszki historyczne „Żeby Polska była Polską” (film) (galeria)

6 listopada w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie odbyły się Zaduszki Historyczne poświęcone bohaterom walczącym o Niepodległość pod hasłem "Żeby Polska była Polską".

Zorganizowaliśmy dziś Zaduszki Historyczne, ponieważ chcemy połączyć dwie imprezy: Zaduszki i Święto Odzyskania Niepodległości. To kameralne spotkanie dla mieszkańców naszej gminy – wyjaśniła dyrektor GCK w Konstantynowie Ilona Niewęgłowska. – W tych trudnych czasach, jakich żyjemy, możemy się jednak spotkać i dzięki pięknym występom artystów przypomnieć sobie o tym, o czym często zapominamy. O naszej polskości, historii, o tym, co zawsze powinno być w naszej pamięci. My żyjemy w wolnym kraju, nie wszystkim wcześniej było to dane. Wiele osób oddało swoje życie, żebyśmy my byli wolni. Dziś, po stu latach, jest moment na piękną chwilę refleksji nad tymi, którzy przygotowali nam ten czas – zauważył Wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski.

Podczas Zaduszek artyści zaprezentowali utwory patriotyczne, piosenki i wiersze, wśród których znalazła się również twórczość własna. Utwory poświęcono tym, którzy odeszli.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama