Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wólka Plebańska: Na wodę z sieci czekali długo. Już wiadomo. Budowa wodociągów rusza w 2022 roku (galeria)

W ramach 16! (szesnastki) szczęśliwej liczby Gminy Biała Podlaska, a mowa o milionach złotych które trafią do samorządu w najbliższym czasie. 8 milionów złotych przyznano Gminie w ramach dofinansowania w programie Polski Ład. Kolejne ok. 8 i pół miliona złotych trafią do budżetu gminy jako uzupełnienie subwencji ogólnej. Oprócz dróg, pieniądze te pomogą też w realizacji kolejnych zadań w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Tą największą będzie budowa sieci wodociągowej w Wólce Plebańskiej.

Uzupełnienie Subwencji Ogólnej w Gminie Biała Podlaska to m.in. 3,5 mln zł z przeznaczeniem na budowę sieci wodociągowej 2021 – 2024. Natomiast w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Gmina otrzymała około 2 i pół miliona złotych na budowę sieci wodociągowej w Wólce Plebańskiej.

W ramach wspomnianego wyżej zadania zbudowane zostanie około 7600 m sieci wodociągowej w miejscowości Wólka Plebańska wraz z wyprowadzeniem ponad 100 przyłączy do granic działek mieszkaniowych. Realizacja inwestycji wymagać będzie włączenia w istniejący na terenie Miasta Biała Podlaska wodociąg i przejścia przez teren zamknięty jednostki wojskowej na dawnym lotnisku w Białej Podlaskiej. Inwestycja w przyszłości umożliwi włączenie do sieci wodociągowej obiektów zarządzanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wartość całkowita projektu to 2,5 mln zł z czego gmina ze swojego budżetu dołoży 125 tys. zł. Planowany czas realizacji inwestycji to 24 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą. Pierwsze prace rozpoczną się w okresie maj-czerwiec 2022 r.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama