Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zalutyń: Lekcja bezpieczeństwa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (galeria)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zalutyniu odbyła się lekcja na temat zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Spotkanie w dniu 28 października przeprowadzono w ramach kampanii Społecznej PKP "Bezpieczny przejazd".

Do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu przybyli przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach i Straży Ochrony Kolei w Małaszewiczach, którzy zaprosili podopiecznych placówki do udziału w lekcji bezpieczeństwa. – Przyjechaliśmy tutaj z Zakładu Linii Kolejowych z Siedlec na zaproszenie dyrektor Bożeny Guz, aby przekazać kilka najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Są z nami Wiesław Jakubiuk i Grzegorz Dudkiewicz z SOK Małaszewicze. Zalutyń jest położony blisko linii kolejowej nr 2 Warszawa Zachodnia – Terespol. Ta linia jest po przebudowie i szybkość dopuszczalna to 160 km/h. To bardzo duża prędkość, więc jeździmy i informujemy dzieci, młodzież i dorosłych, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę torów. Chcielibyśmy, by wypadki, których jest bardzo dużo, było znacznie mniej – wyjaśniła Danuta Mironiuk, młodszy specjalista Działu Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach. 

Lekcję zorganizowaną przez nauczyciela SOSW Katarzynę Chreścionko przeprowadzono w ramach kampanii społecznej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. „Bezpieczny przejazd” – „Stawiamy szlaban na ryzyko”. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama