Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Piszczac: Festiwal Piosenki Wesołej w SOSW Zalutyń (galeria)

28 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu odbył się Festiwal Piosenki Wesołej, w którym swoje talenty wokalne zaprezentowali podopieczni placówki oraz uczniowie kilku szkół z terenu gminy Piszczac.

Festiwal Piosenki Wesołej w Zalutyniu został zorganizowany w ramach projektu „Aktywna Lubelszczyzna” i dedykowany jest szkołom gminy Piszczac. – Młodzież może prezentować utwory, które są już w repertuarze szkolnym, tak by można było wykorzystać ten potencjał, który już jest i pokazać umiejętności w szerszym gronie. W dobie pandemii nie możemy gościć na żywo artystów z innych gminnych szkół, dlatego poprosiliśmy, by uczniowie nagrali swój repertuar w formie teledysków. Teledyski zostały dziś zaprezentowane podczas festiwalu – przybliżył szczegóły nauczyciel religii i kreatywności Janusz Hołownia.

Do udziału w wydarzeniu zgłosili się uczniowie szkół w Piszczacu, Połoskach i Zalutyniu, harcerze i członkowie lokalnej scholi parafialnej. Każda szkoła mogła wykonać po trzy utwory, które prezentowali soliści bądź zespoły. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przystąpił z inicjatywą Festiwalu Piosenki Wesołej do programu „Aktywna Lubelszczyzna”. Pomysł został zaakceptowany, a, jak stwierdza Janusz Hołownia, korzystne warunki organizacyjne nie tylko umożliwiły sprawnie zrealizować tegoroczne spotkanie, ale też pozwalają snuć plany na ponowienie wydarzenia za rok i wprowadzenia go do gminnego kalendarza imprez cyklicznych. Sam festiwal zakończył kilkuelementową inicjatywę władz ośrodka w ramach programu AL, która objęła wcześniejszy plener malarski i wycieczkę.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Radio Biper

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama