Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zaberbecze: Dzień Pieczonego Ziemniaka (film) (galeria)

10 października w Zaberbeczu odbył się "Dzień pieczonego ziemniaka" zorganizowany przez Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej.

Podczas spotkania w świetlicy w Zaberbeczu swoje święto obchodził ziemniak i wszelkie potrawy, jakie można z niego przyrządzić. Kartacze, zapiekanki czy zawijańce z kapuścianym farszem to przykładowe smakołyki z bogatego ziemniaczanego menu przygotowanego przez członkinie Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaberbeczu i ich gości przybyłych na wydarzenie. – Dania oceniane są w trzech kategoriach, za walor smakowe, estetykę podania i zgodność z tematem. Wszystkie są smaczne, więc wybór jest trudny – zauważa Anna Szpura z pracowni KulinArt. Spośród zgłoszonych do konkursu potraw wybrano tę najsmaczniejszą, a jej autorów nagrodzono atrakcyjnymi niespodziankami. 

O artystyczną oprawę uroczystości zadbały mieszkanki Zaberbecza Wiktoria i Kinga Grabiec oraz zespoły ludowe „Leśnianki” działające przy GOK Leśna Podlaska i „Korniczanie” z Kornicy, zaprzyjaźniony zespół z sąsiedniej gminy. Wystąpił również zespół „Chłopcy z Bandu”.

Kulinarne spotkanie przygotowano we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Leśnej Podlaskiej. – Impreza polega na przygotowaniu potraw z ziemniaka. Do konkursu zostało zgłoszonych siedem potraw, przygotowały je koła gospodyń z terenu gminy. Najbardziej zależy nam na integracji społeczeństwa. Koła gospodyń świetnie się przygotowały. Świętujemy i biesiadujemy do późnych godzin wieczornych – wyjaśnia dyrektor GOK Agnieszka Szmurło

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama