Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Gratulacje Starosty Mariusza Filipiuka za wieniec dożynkowy (film)

Wielki sukces na dożynkach wojewódzkich odniosła grupa wieńcowa z sołectwa Dębów w gminie Sosnówka zdobywając I miejsce w kategorii wieniec tradycyjny. Z tej okazji Starosta Bialski Mariusz Filipiuk zagościł 26 września w Gminnym Centrum Kultury w Sosnówce aby pogratulować i podziękować za reprezentowanie powiatu bialskiego, oraz wręczył upominki wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Włodarz powiatu bialskiego podziękował delegacji wieńcowej z Sosnówki, która swoim sukcesem rozsławiła dobre imię powiatu w całym województwie, a już w przyszłym roku będzie reprezentować region również w przestrzeni krajowej na dożynkach prezydenckich w Spale. – To, co zrobiliście, to jest naprawdę mistrzostwo – gratulował starosta bialski Mariusz Filipiuk. – Jest to niewątpliwie ogromny sukces gminy Sosnówka, jak również naszego powiatu bialskiego. Dzisiaj jestem tutaj, by podziękować wszystkim, którzy wkładali serce i swoją ciężką pracę, aby efekty tej pracy były zauważone przez komisję na dożynkach wojewódzkich, co niewątpliwie nie jest łatwe. Konkurencja jest ogromna, a jednak udało się. Niewątpliwym atutem delegacji, na co również zwrócił uwagę starosta, był udział młodzieżowego zespołu. – Jest to piękne następstwo pokoleniowe i dziś słowa uznania kieruję w stronę tych osób, które przez wiele lat działają w zespołach ludowych i kołach gospodyń wiejskich, bo to one pokazują prawidłowe wzorce młodemu pokoleniu.

Gratulacje złożyli również Członek Zarządu Powiatu Mateusz Majewski, Sekretarz powiatu Sławomir Sosnowski, Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Administracyjnego Jarosław Gajewski oraz Małgorzata Kadłubowska Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych. 

Wieniec przygotowało sołectwo Dębów, a oprawę artystyczną, tzw. ośpiewanie wieńca, zapewnił Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, który niedawno obchodził jubileusz 50-lecia. – Sukces to ich niemała zasługa. Wieniec i ta oprawa stanowiły tak piękny spektakl, że po prostu wygraliśmy. Po raz pierwszy w historii gminy Sosnówka udało mi się osiągnąć tak niebywały sukces, który będzie pamiętany przez wiele lat. Będę miał okazję z sołectwem i zespołem śpiewaczym reprezentować gminę i powiat na dożynkach krajowych – nie krył radości wójt Sosnówki Marcin Babkiewicz. – Myślę, że przy okazji daliśmy też dobry przykład. W każde kolejne dożynki nasze wieńce będą jeszcze piękniejsze i bardziej okazałe. Będziemy się starać zagościć na stałe przynajmniej na dożynkach wojewódzkich, jeśli nie krajowych.

Swoje uznanie i nadzieję na zaszczytne miejsce na dożynkach prezydenckich wyraziła dyrektor GOK w Sosnówce Jolanta Mikulska. – GOK nie mógłby osiągnąć takiego sukcesu, nad tym pracowało wiele osób. Obrzęd żniwny, który został pokazany i stroje, w które były ubrane dzieci, to też były elementy poddane ocenie.

 

Więcej o bohaterach wydarzenia i ich drodze do wielkiego sukcesu w materiałach:
Sosnówka: Wieniec sołectwa Dębów pojedzie na dożynki prezydenckie! (film) <<==>> LINK
Wieniec z gminy Sosnówka z pierwszym miejscem podczas Dożynek Wojewódzkich w Lubyczy Królewskiej (film) (galeria) <<==>> LINKmateriał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Karolina Lubańska Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki/Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama