Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Wykorzystał pozostawione mu przez właściciela klucze

Wczoraj zarzuty usłyszał 61-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież obrazów z mieszkania znajomego. Pokrzywdzony pozostawił mu klucze na czas swojej nieobecności. Do zdarzenia doszło w sierpniu bieżącego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę około 24 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.

W pierwszej połowie września do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że został okradziony. „Łupem amatora cudzego mienia” padły trzy obrazy olejne jego autorstwa, które znajdowały się w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w sierpniu bieżącego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę około 24 tysięcy złotych.

Mężczyzna był w stanie podać jedynie przybliżony czas kradzieży, gdyż w okresie gdy doszło do zdarzenia wyjechał, a klucze do mieszkania pozostawił swojemu 61-letniemu znajomemu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W aucie należącym do 61-letniego mieszkańca miasta ujawnili wszystkie skradzione obrazy, które wróciły już do właściciela. Natomiast 61-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu . Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama